Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Vekil Bozkurt’tan Başkan Posbıyık’ı kızdıracak açıklama

Vekil Bozkurt’tan Başkan Posbıyık’ı kızdıracak açıklama
05 Haziran 2024 - 17:38

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, bugün ki meclis toplanrısında  “Bir el tarafından iptal ettirilen doğalgaz çalışmalarında sorunu aştık. Verdiğimiz mücadelenin sonunda Ören’e 2024 yılında doğalgaz getirilmesi için Dergaz yönetiminden karar çıkarttık. Çalışmalar yakında başlayacak”  açıklaması yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a yanıt verdi.

Vekil Bozkurt, yaptığı açıklamada şunları kaydetti “BOZKURT; “ÖREN’E HAYIRLI OLSUN

Bugün yapılan Kdz. Ereğli Belediye Meclisi toplantısında Sayın Belediye Başkanının “Bir el tarafından iptal ettirilen doğalgaz çalışmalarında sorunu aştık. Verdiğimiz mücadelenin sonunda Ören’e 2024 yılında doğalgaz getirilmesi için Dergaz yönetiminden karar çıkarttık. Çalışmalar yakında başlayacak” açıklamalarını hayretler içinde dinledim.
2010 yılında Kdz Ereğli Belediyesi’nin Mahallesi olan Ören’e, 14 yıldır imar sorunu çözülemediği için doğalgaz verilememişti.
Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kazancı ve Ceosu ile bizzat ben görüştüm. Konunun çözümü için söz aldım, aynı gün mahalle muhtarımız İsmail Sever’i bizzat arayarak müjdeyi kendisine verdim.
Görünen o ki; Sayın Posbıyık, her zaman olduğu gibi yine İktidar’ın, yani bizlerin yaptıkları üzerinden prim yapmaya çalışıyor.
Kimse bizim hizmetlerimiz üzerinden prim yapmaya çalışmasın.
Öyle ya; 14 yıldır belediye başkanı olanlar, 14 yıldır çözemediği sorunu şimdi nasıl çözsün ?”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.