Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Uzun, “ekmek çıkarmak için destek bekliyoruz”

Uzun, “ekmek çıkarmak için destek bekliyoruz”
23 Kasım 2021 - 16:06

Ereğli’de fırıncılar adına açıklama yapan İstanbul Ekmek Fırını Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Uzun: “Un’a ve yakıta gelen zamlar belimizi büktü” dedi.

Uzun, maliyetler konusunda devletten yardım beklediklerini belirterek; “Biz ekmeğe zam yapmadık. Kendimizi kurtarıp, ekmek çıkarmanın mücadelesini veriyoruz” ifade etti.

“DEVLETİMİZDEN YARDIM BEKLİYORUZ”

Uzun’un açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz Nisan ayından bu yana tüm maliyetlere 250’ye varan oranda astronomik zamlar geldi. Elektrik, doğalgaz  ve akaryakıt’a gelen zamları hesaba bile katmıyoruz. Un ve odun aldı başını gitti. Un’un 50 kg’lık çuvalı 145 TL’den 385 TL’ye, maya’nın fiyatı 110 TL’den, 150 TL’ye odun’un fiyatı ise 450 TL’den 1.100 TL’ye çıktı. Devletimizden artan maliyetlere müdahale etmesini bekliyoruz. Vatandaşımıza ekmek çıkarmakta zorlanıyoruz. Fırıncı esnafına un ve maya tahsisi yapılması, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının düşürülmesini bekliyoruz. Şuan da fırıncı esnafı çok zor durumda. Hergün binlerce TL zarar ediyoruz. Ekmeği çift yapmamıza rağmen maliyetleri karşılayamıyoruz. Fırıncılarımız ile vatandaşımız karşı karşıya kalıyor. Buna bir dur denmesi gerekiyor.  Fırıncılar olarak halkımızın temel ihtiyacı olan ekmeği çıkarmak için resmen mücadele ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.