Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Üyeler yine Civelek’i tercih etti

Üyeler yine Civelek’i tercih etti
29 Ocak 2022 - 20:59

Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 39. Olağan Genel Kurulunda kazanan yine Cevdet Civelek oldu.

907 üyenin oy kullandığı kongrede mevcut başkan ve başkan adayı Cevdet Civelek yeniden başkanlığa seçildi.

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimleri üyelerin yüksek katılımı ile gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 aydır köylerde ve şehir merkezinde üyelerle bir araya gelen adaylar Cevdet Civelek ve Yücel Oktay seçimde üyelerin kendilerine destek vermesini istedi.

Gerçekleştirilen kongreye odaya kayıtlı bin 170 üyeden 907 si katıldı. Kongre salonuna oda üyesi ve gazetecilerden başka kimse alınmadı. Üyelerin oy kullanımın ardından sandıklar saat 17.00 itibari kapanarak sayıma geçildi.

3 sandıkta kullanılan oylar İlçe Seçim Kurulu tarafından sayılarak üyelere ve başkan adaylarına bildirildi. 907 üyenin oy kullandığı, kongrede 519 oy alan Cevdet Civelek yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Yücel Oktay ise 377 oy aldı. 11 oy da geçersiz sayıldı.

Kongre bitiminde gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Cevdet Civelek “Güzel bir kongre oldu. Şoför esnafına yakışan bir kongre oldu. Bugüne kadar her zaman oda olarak üyelerimizin yanında olduk. Şoför esnafımız bugün burada iradesini ben ve yeni yönetim kurulumuzdan yana kullandı. Bize oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da hizmetlerimize çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Odamızı şoför esnafı ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.