Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

“Tavuğu ölende bize sorar!” diyerek İş zorluğunu anlattı

“Tavuğu ölende bize sorar!” diyerek İş zorluğunu anlattı
24 Kasım 2020 - 19:59

Ereğli’de Diş Hekimi Osman Yavuz, “Bana göre kutsal meslek DİŞ HEKİMLİGİ” dedi.

23 yıldır mesleğini en iyi şekilde yapan Yavuz, 22 Kasım Diş Hekimliği Günü dolayısıyla duygularını açıkladı.

Yavuz yaptığı paylaşımda, Diş hekimliğinin zorlukları ve mutluluğu hakkında şunları kaydetti;

“Başta eşim NERGİS TELLİ YAVUZ olmak üzere tüm diş Hekimi arkadaşlarımın diş hekimliği haftasını kutlarım.

DİŞ HEKİMLİGİ Çalışma alanı son derece küçük , görmek için aynanın kullanıldığı Boynumuzun büküldügü benimizin ağrıdığı, Ve materyelin canlı olduğu ,Yeraltı maden işinden sonra dünyanın en zor işi olarak bilinmektedir.

Bizler küçük yerlerin büyük insanlarıyız. Tavuğu ölende bize sorar , beli ağrıyanda , başı ağrıyanda, Hastalarımız üç yaşından başlamak üzere 90 yaşına kadar gitmektedir .

Yaşlısından gencine kimisinin abisi kimisinin amcası, Kimisine de yakını olarak görülmekteyiz . Bu beni son derece mutlu eder .

Bazen annelerine , babalarına söylemedikleri paylaşmadıkları dertlerini hastalarımız bizlerle paylaşmaktadırlar , yeri geliyor ortopedist oluyoruz yeri geliyor nöroloji doktor oluyoruz.

Yeri geliyor psikatri doktoru oluyoruz, Fakat bizleri mutlu eden şey hastalarımızın ağrısını gidermek , duasını almak ve bunu yaparken geçimimizi sağlamak için paramızı kazanmak .

Bana göre kutsal meslek DİŞ HEKİMLİGİ. BU mesleği seçtiğim için son derece mutluyum. 23 yıllık diş hekimiyim. Ömrümüz yeterse 23 yıl daha mesleğimi yapmak istiyorum , bazen yorucu ,bazen keyifli!!!!

Hele hele son günlerde çift kat maskeler gözlük siperlik ve tulum giydiğimiz için yazın sıcak ,kışın da Üşümekdeyiz .(pencereler açık olduğu için )

İnsanların dışarıda açık havada maske takmaya zorlandığı bir ortamda bizler neredeyse 8 saat ağzımızdan maskemizi hiç çıkartmıyoruz.

Bu işimizi son günlerde daha da zorlaştırmakta önlemlerimizi alıyoruz , hastalarımız bizi artık daha iyi anlıyorlar ve anladıklarını söylüyorlar ve hastalarımız bizler için dua ediyorlar ve bunu söylüyorlar .. İnsanların birbirinden kaçtığı ortamda bizler hastalarımızla 10 cm mesafede çalışıyoruz…

İyi ki bizler varız, iyiki sizler varsınız .

Sevgilerimle tüm arkadaşlarımın meslektaşlarımın DİŞ HEKİMLERİ haftasını kutlarım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.