Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Sözleşme imzalandı

Sözleşme imzalandı
02 Eylül 2021 - 0:52

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), yetkili bulunduğu Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü ve Türkiye Taşkömürü Kurumu işyerlerinde bulunan işçileri ilgilendiren iki toplu sözleşmeyi bağıtladı. GMİS yetkilileri,  TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun Atalay’a katkılarından ötürü teşekkür ziyaretinde bulundu.

Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan 730 işçiyi ilgilendiren, 01 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasını kapsayan MTA 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.

TÜHİS’te gerçekleşen MTA 19’uncu Dönem TİS son oturumuna; Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kalkan, MTA Personel Daire Başkanı Reşat Alan, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir,  MTA İşçi Personel Şube Müdürü Hasan Yalçınkaya, GMİS MTA Şube Başkanı Tarkan Bor, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Tuncay Aksoy, Şube Teşkilat Sekreteri Metin Alican, TÜHİS Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanları, MTA TİS Komisyonu Üyeleri ile GMİS TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

MTA’da çalışan işçileri ilgilendiren ve 2021 ile 2022 yıllarını kapsayan 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi80 asıl, 4 geçici, 4 ek maddeden oluştu.

TTK 29. DÖNEM TİS İMZALANDI

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan 7 bin 400 işçiyi ilgilendiren ve 01 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasını kapsayanTTK 29’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi, 1 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da imzalandı.

TÜHİS’te gerçekleşen TTK 29’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi son oturumuna; Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri Şubelerinin Başkanları, TÜHİS Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanları, TTK TİS Komisyonu Üyeleri ile GMİS TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan işçileri ilgilendiren ve 2021 ile 2022 yıllarını kapsayan 29’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi 82 asıl, 2geçici ve 7 ek maddeden oluştu.

GMİS’TEN TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ATALAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile Şubeler Başkan ve Yöneticileri, 1 Eylül 2021 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da bulundu.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 29’uncu Dönem, Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmelerinin TÜHİS’te imzalanmasının ardından TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarete GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri ve MTA Şube Başkan ve Yöneticileri katıldı.

YEŞİL TEŞEKKÜR ETTİ

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil; TTK 29’uncu Dönem, MTA 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmeleri sürecinde verdiği büyük destek ve katkılarından dolayı TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’a ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Maden ve MTA işçilerinin selamlarını ve teşekkürlerini ileten Yeşil, Ergün Atalay’ın maden ve MTA işçisi ile işçi sınıfı için önemli mücadeleler verdiğini söyledi.

GMİS olarak maden ve MTA işçileri için harcadığı çaba ve verdiği mücadele nedeniyle müteşekkir olduklarını ifade eden Yeşil, “Bundan böylede TÜRK-İŞ ile işçi sınıfı ve ülkemiz adına verilecek her mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz” dedi.

ATALAY: “AYNI KARARLILIKLA!”

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da GMİS Yöneticilerinden maden ve MTA işçilerine selamını iletmelerini istedi. Maden ve MTA işçilerinin önemli olduğunu belirten Atalay, “TÜRK-İŞ Genel Başkanı olduğumda ilk olarak Zonguldak’ta maden ocağına inerek maden işçileriyle bir araya geldim. Ondan sonra Annemi ziyaret ettim ve ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı makamına oturdum. Bugüne kadar maden işçisinin, işçi sınıfının başını öne eğdirmedim, buna müsaade etmedim. Aynı kararlılıkla maden ve MTA işçisine, işçi sınıfına hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

KAVLAK: “MADENCİLERLE OMUZ OMUZA MÜCADELE ETMEK ONUR VERİCİ”

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da maden ve MTA işçilerinin mücadelelerini takdirle karşıladığını belirterek, “Madencilerin bizler için çok önemli bir yeri var. Madencilerle omuz omuza mücadele etmek onur verici” dedi.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a çiçek sundu, özel olarak hazırlanmış TÜRK-İŞ Logosu hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.