Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

“Şampiyonluk yolunda eşit destek bekliyoruz”

“Şampiyonluk yolunda eşit destek bekliyoruz”
17 Şubat 2022 - 0:01

Karadeniz Ereğli’de Akınspor’un Onursal Başkanı Akın Katı, “Öncelikle Sayın Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın bir Kışlalı olduğunu ve kışla takımı olan Akınspor’a neden destek vermediğini sormak istiyorum. Pardon ilk olarak değerli başkanımızın bu konulardan haberinin olup olmadığını da öğrenmek istiyorum.” dedi

Katı, yaptığı açıklamasında Akınspor’un Zonguldak Süper Amatör Futbol Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verdiğini belirterek şunları kaydetti;

“2000’li yılların başında beri ; Zonguldak ve Ereğli adına birçok klübün , sporcunun yanında bir spor adamı , iş insanı olarak öncelikle son dönemde yaşanan birkaç olay karşısında şaşkınlığımı gizleyemeyeceğim.
1 senedir özellikle Kdz.Ereğli Belediyspor’un kadroda düşünmediği bölgemiz genç oyuncularını kadromuza katıp hem gelişimlerine yardımcı olmak hemde bölgemiz gencini kaybetmeme adına girişimlerde bulunuyorum.
Klüp yöneticileri ve idarecileri ile her konuşmamda ; ilk başta oyuncuların ve gelen hocaların fikrinin alınacağı tarafıma iletilmekte. Oyuncularla birebir olarak konuştuğumuz ve kendilerinden onay aldığımız halde ; sporcular istemiyor(!) , yönetim izin vermiyor(!) , yeni gelen hoca gençleri kadroda düşünüyor(!) gibi çeşitli bahaneler ile hem bölgemiz gencinin hemde bölgemiz takımı Akınspor’un önüne set örüldüğünün uzun süredir farkındayım.
Öncelikle Sayın Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın bir Kışlalı olduğunu ve kışla takımı olan Akınspora neden bu konuda destek vermediğini sormak istiyorum. Pardon ilk olarak değerli başkanımızın bu konulardan haberinin olup olmadığını da öğrenmek istiyorum.
Ereğlimizin iki güzide takımı Playoffta ereğlimizi temsil edecekken bir tarafa güller atıp , bir tarafa diken atıp bahane üretmek bölgemizin ve bizlerin takımı , halkın takımı dediğimiz Ereğli Belediyespor’a yakışan bir davranış değil.
İsim verip kimseyi zan altına atmak bizlere yakışmaz. Fakat en basit bir örnek ; kışlamızın çocuğu olup şuan belediyespor a takımında görev alan kardeşlerimiz bile bizlerin bu olumlu adımlarını değerlendirmiyorlar ise bizlerinde bu saatten sonra yapacağı tek şey ilerleyen dönemler adına , ihtiyacımız olduğu anda yanımızda olmayan hiçbir oyuncu ve klübü bundan sonrada aramızda bulundurmamaktır.
Amatör klüplere deplasmana gideceği otobüs dışında destek verilmiyor. Bahsettiğim bu davranışlar devam edecek ise Akınspor Klübü adına bu saatten sonra gideceğimiz deplasmana da gerekirse oyuncularımızın ve kendi cebimizden araç tutarak gideceğimizi belirtiriz.
Bir şey olacak ise her tarafa eşit olmalı !
Ereğli’de futbol ve spor adına güzel şeylerin olmasını istiyorsak ; birçok iş adamı ve geliri yüksek insanların takımlarına nasıl yardımcı olunuyor ise , bir elin parmağını geçmeyen birkaç gerçek Kışlalı ve Akınspor sevdalısının da emeklerini göz ardı etmemelisiniz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.