Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Posbıyık, Sevgi, barış ve dostluk duyguları ile kutluyor

Posbıyık, Sevgi, barış ve dostluk duyguları ile kutluyor
19 Ekim 2021 - 13:12
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Muhtarlık kurumu, yerel demokrasinin en köklü yönetim modeli olarak 1829 yılından bu yana faaliyetini sürdürüyor. Muhtarlarımız demokrasimizin, Cumhuriyetimizin temel taşları. Onlar Cumhuriyetin direkleri. 

Muhtarlarımızın karşılaştıkları sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin yaklaşımların ortaya konabilmesi, temel ihtiyaçların belirlenebilmesi amacıyla 2015 yılından itibaren 19 Ekim, Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor.

Bugün vesilesiyle muhtarlık kurumunun ne kadar önemli bir görevi olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Muhtarlarımız köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı oluyor, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görev üstleniyorlar.

Kdz. Ereğli Belediyesi olarak 31 mahalle muhtarımız başta olmak üzere 3 belde, 7 bölgedeki 137 muhtarımızla halkımıza hizmet götürmek için işbirliği modeli oluşturuyor, kentimizin sorunlarını birlikte aşıyoruz. Muhtarların taleplerini hiçbir bürokratik engelle karşılaşmadan Belediyemize ulaştırabilmesi ve çözüm yollarını birlikte bulmak konusunda çok titiz bir yaklaşımımız var. Bunun güzel sonuçlarını alıyoruz.

Muhtar arkadaşlarımla hep birlikte çaba gösteriyoruz. Bugün aramızda olmayan çok değerli muhtarlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Ereğli’ye ve köylere yaptıkları çok değerli hizmetlerle gözümüzde ve gönlümüzde büyüyen muhtarlarımızı bir kez daha şükranla anıyorum. 

Sevgi, barış ve dostluk duygularımla muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yürekten kutluyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.