Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Özkök, Suç duyurusunda bulundu

Özkök, Suç duyurusunda bulundu
02 Eylül 2020 - 18:24

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Saymanı ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Emin Semih Özkök, Ereğli Adliye sarayına giderek suç duyurusu dilekçesini Savcılığa teslim etti.

Akit TV hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Özkök, Ereğli Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, söz konusu televizyon kanalının, 30 Ağustos Zafer Bayramı haberinin yayınlandığı sırada ekranın alt yazısında “Anıt Kabir” yerine “Anır Kabir” yazdığını bu nedenle gerekli cezai işlem yapılması için dilekçe sunduklarını belirtti.

Özkök, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, ekranlarındaki alt yazıda ‘Anıt Kabir’ yerine ‘Anır Kabir’ ifadesinin kullanılması, sonradan da düzeltilmemesi, özür dilenmemesi yada bu konuda bir açıklama yapılmaması konusunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş felsefesine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların tamamının ruhu yaralanmıştır. Biz ise bu yaralanmanın acısını biraz hafifletmek adına ADD olarak bugün Ülke genelindeki 347 şubemizin tamamıyla birlikte aynı saatte Adliyelerde Savcılıklara suç duyurusunda bulunacağız. Bu, Akit TV’nin ilk yaptığı yanlışlık ve terbiyesizlik değil.” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.