Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Özel kutlama yoğun ilgi gördü

Özel kutlama yoğun ilgi gördü
31 Ekim 2021 - 2:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıldönümünü kutlamak amacıyla ‘Cumhuriyet Balosu’ gerçekleştirdi.

Düzenkenen kutlama etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada;

“Geçmişten aldığımız güçle, sonsuzluğa büyük ve emin adımlarla yürürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin karakterlerine ve geleneklerine en uygun Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98’inci yılının kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ile milletimizin ufkunu yenilemiştir. Cumhuriyet yüksek ahlaklı, erdemli, birlik ve beraberlikten, bağımsızlıktan taviz vermeyen, topluma karşı görevlerini yerine getiren, üretken bireyler yetiştirerek toplumu çağdaş uygarlığa ulaştırmaya hedefleyen bir yönetim şekli olmuştur. Yaşadığımız sıkıntılı işgal günlerinden sonra kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak büyük bir devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

Posbıyık, Coşkuyu arttırdı

Zonguldak merkez ve ilçelerden bir çok CHP’linin salonda olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyet’imizin 98’inci yılını büyük coşkuyla kutluyoruz. Dün akşam Ereğli halkı yollarda sel oldu aktı, büyük bir coşku vardı. Bu sene her defasından fazla coşku olduğunu gözlemledik. Dün akşam Ereğli’mizin Cumhuriyet konseri harikaydı, konserin en büyük özelliği de “Yaşasın Cumhuriyet” diye hep bir ağızdan bağırdı. Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamaya Allah bizlere nasip etsin.”

Konuşmaların ardından katılımcılar çalan şarkılarla doyasıya eğlenirken, ellerindeki Türk bayrakları ile marşları da hep bir ağızdan söyleyerek Cumhuriyet’in 98. yıl coşkusunu doyasıya yaşadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.