Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Oto Galericileri Sitesi Yöneticilerin talebi var…

Oto Galericileri Sitesi Yöneticilerin talebi var…
09 Aralık 2021 - 2:03

Karadeniz Ereğli Oto Galericileri Sitesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Galericiler, site içinde noter ve banka şubesi istediklerini belirttiler.

Batı Karadeniz’in en modern ‘araç alım-satım’ merkezi olarak gösterilen ve içinde 38 galeri ile 5 sosyal tesisi barındıran Ereğli Galericiler Sitesi, Belen Yenimahalle mahallesinde faaliyete başladı. 

 2017 yılında yapımına başlanan, şehir içindeki oto galerini bir araya getiren proje doğrultusunda, iş yerleri noter huzurunda çekilen kura ile sahiplerine teslim edildiği açıklandı.
Ereğli Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yanık, yönetim kurulu üyeleri, Belen Mahallesi’nde Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, sanayi siteleri yöneticileri ve muhtarların katılımı ile sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

BİNA ALTLARINDA DURMALARI YASAK!
Yanık, Belen Sanayi Sitesi’nin hemen alt tarafında Ereğli Devlet Hastanesi’ne yakın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin karşısında, Ereğli-Zonguldak karayolu kenarındaki Ereğli Galericiler Sitesi, içerisinde barındırdığı sosyal tesislerle hem satıcıya hem alıcıya kolaylıklar sağlayacağını söyledi.
Samsun ve Düzce’nin ardından galericiler sitesinin Ereğli’de hayata geçirildiğini belirten Yanık, şöyle dedi:
“Şehir trafiğindeki 500 tane aracı da bu tarafa çekmiş olacağız, dolayısıyla trafikte rahatlamış olacak. Devletimizin galericilere yönelik yeni düzenlemeleri var; yetki belgesi olmayanlar bina altlarında durmaları yasak. Bizlere de tebligatlar geldi, bu alanda faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bu bölgenin ciddi bir potansiyeli var. Sanayi siteleri, hastane, şehirlerarası yolcu terminali gibi yakınımızda, Kepez, Belen, Ömerli, Ören, Yeni Belen başta olmak üzere pek çok köy noktalarına gidiş de bu güzergahtan. Yeni bir yere kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz, daha sağlıklı daha modern daha imkanlarla sadece Ereğli’ye değil Türkiye’nin pek çok bölgesinden gelecek vatandaşlarımıza da hizmet vermenin mutluluğu içerisinde olacağız.”

GELİŞMEYE AÇIK BÖLGE…
Belen Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Cengiz Güneş’te, ‘noter’ ve ‘banka’ taleplerini ilettiği sözlerinde, “güzel bir eser çıktı burada. Dışarıdan bakıldığında geniş ve modern bir alan. Bu alana bir noter ve banka lazım. Yeni kurulan bir sanayi sitesi de var. Orada da noter ve banka işlemleri oluyor. Çevre için de gerçekten iyi olacak. Bu alanlar gelişmeye açık bölgeler. Yeni işyerleri sürekli açılıyor” dedi.

BAŞVURU YAPTILAR
Belen Sanayi Sitesi Müdürü Mustafa Küçüköksüz de bölgenin ev, işyeri, hastane ve terminali içerisinde barındırdığını söyledi. Ereğli Galericiler Sitesi’nde açılacak noter ve banka şube veya konulacak ATM’lerle hem esnafın hem vatandaşın rahat bir nefes alacağını öne sürdü.
Ereğli Galericiler Sitesi Başkan Yardımcısı Ferhat Durgut ise konuşmasında, “buraya noterin gelmesi galericilerin de işine gelecek. Trafik sıkışıklığından dolayı problemler yaşanıyordu. 4 tane noter şehir içerisinde zaten var. Noterimizi de inşallah buraya getireceğiz. Banka ile ilgili devlet bankalarına başvurularımızı yaptık. Bankamatik konusunda da sıcak bakılıyor” ifadelerini kullandı.
Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan, faaliyetine başlayan Ereğli Galericiler Sitesi’nin bölgeye ciddi katkı sağlayacağına değinerek, “Sitenin buraya katkısı olur. 12 bin nüfuslu Kepez var. Belen, Yeni Belen, Ömerli, Ören, sanayi siteleri var. Bir de buradan gidildiğinde 60 tane köy var” sözlerine yer verdi.

İKİ EKSİK: NOTER VE BANKA
Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek de yaptığı açıklamasında, şunları söyledi:
“Ereğli’ye güzel bir yer kazandırıldı. Banka ve noter yerleri de var. Bu hizmeti yapanlara teşekkür ederiz. Ereğli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Buralar kendiliğinden olmamıştır. Burada eksiklik noter ve banka. Noter arkadaşlar paranın olduğu yere gitmek ister. Burada para var, köyler var, sanayi var. Çarşı doldu, park sorunu var. Bu potansiyel göz ardı edilmemeli. Beşinci noterin gelmesini bekliyoruz. En fazla Ereğli’de ulaşım sıkıntısı bulunuyor. Bu bölge şehrin içerisi oldu, 1-2 yıl sonra belki de şehrin merkezi olacak.”
Konuşmaların ardından gazetecilere işyerleri ve sosyal tesisler gezdirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.