Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Öğrenciler hem güldürdü hem de önemini yansıttılar

Öğrenciler hem güldürdü hem de önemini yansıttılar
24 Kasım 2021 - 16:47


Ereğli’de Öğretmenler Günü dolayısıyla Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oyunu, hem güldürdü hem de öğretmenlerin önemi yansıttı.

Kutlama töreni Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma Deniz Akdeniz tarafından okunan ‘Şehit Öğretmen’ isimli şiir, mesleklerini icra ettikleri sırada şehit düşen öğretmenlere ithaf edildi. Ardından emekli öğretmenlere hizmet ve şeref belgeleri takdim edildi.

Tören; Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Her şeye rağmen’ adlı kısa oyun ve ‘Öğretmenim Seninle Çiçeklenecek Gelecek’ temalı oratoryo gösterileri proğramı katılanları gûldürdü.

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki törene; Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, askeri erkan, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.