Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Muhtar Duman, bir ilki yaşattı…

Muhtar Duman, bir ilki yaşattı…
03 Ağustos 2021 - 3:27
Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nde Muhtar Hasan Duman, vatandaşları unutamayacağı etkinlikte bir araya getirdi. Açık Hava Sineması gösterimi gerçekleştirildi.

Hasbeyler Köyü Muhtarlığı tarafından futbol sahasında Açık Hava Sineması gösterimi gerçekleştirildi.

Köylü kadınların el emeği ekmek ve gözlemelerin de satışının yapıldığı etkinlikte Türkiye Klarnet şampiyonu Alihan Sarı, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Köyde yapılan çalışmaların Hasbeyler Köyü’nde yaşayan her bir vatandaşın desteği ile gerçekleştiğine vurgu yapan muhtar Hasan Duman, son günlerde yaşanan yangınlara dikkat çekti.

HASBEYLER KÖYÜ MUHTARLIĞI KÜLTÜR SANAT PROGRAMI

Muhtar Duman, yaptığı açıklamada,
“Muhtarlığımız kültür sanat programları kapsamında düzenlemiş olduğumuz “açık hava sineması” film gösterimini gerçekleştirdik.
Yaklaşık beşyüz misafirimizin teşrif ettiği ve bölgemiz için ilk olan organizasyonda, film öncesi Türkiye klarnet şampiyonu köyümüzün gururu sanatçımız Alihan Sarı kardeşim müzik ziyafeti çekti.

Ardından sokak hayvanlarının barınmaları konusunda proje geliştiren üniversite öğrencisi Melikenur Aydemir kızımıza ve Alihan Sarı kardeşimize plaket verildi.

Yangınlar konusunda köylülerimize uyarılarımızı ve ne gibi tedbirler alacağımız konusunda tarafımızdan gerekli bilgilendirme yapıldı. Ve hep birlikte yıldızların altında muhteşem bir atmosferde çiçekabbas filmini beraberce izledik.
Bu güzel atmosferin oluşmasında bana destek olan Kaymakamımız Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU ‘na, Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbiyik’ a, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Saffet Bozkurt ‘a, hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen kıymetli azalarıma, Hasbeyler’in altın kalpli genç kardeşlerime, tüm köylülerime, uzaktan ve yakından teşrif eden değerli misafirlerimize, kızlarıma ve sevgili eşime çok teşekkür ediyorum. Bu tür programları çok önemsiyorum ve devam ettireceğimizi belirtmek istiyorum. Her şey Hasbeyler için.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.