Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Meclis Üyesi Karaarslan’ın eşi bir araya getirdi

Meclis Üyesi Karaarslan’ın eşi bir araya getirdi
09 Mart 2022 - 16:53

Karadeniz Ereğlili iş kadını ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan’ın eşi, Karadeniz Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Karaarslan; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlediği eğlencede kadınları bir araya getirdi. Özel günde sahne alan Yağmur Okur, eğlenceye katılan kadınlara unutulmaz bir gün yaşattı.

İlçedeki bir düğün salonunda iş kadını Safiye Karaarslan tarafından düzenlenen ve yaklaşık bine yakın kadının katıldığı eğlencede, katılımcılar “Batı Karadeniz’in DİVA’sı” olarak nitelendirilen Yağmur Okur ile gönüllerince eğlendi.

Program öncesinde açılış konuşması yapan Safiye Karaarslan, belediye seçimleri öncesinde Kepez mahallesindeki kadınlarla konuşmasında eşi Emrah Karaarslan’ın belediye meclis üyesi seçilmesi durumunda eğlence tertip edeceğini söylediğini, ancak pandemi dolayısıyla bunu gerçekleştiremediğini ifade etti.

Karaarslan konuşmasında; “Hayatın her alanında kadın emeği vardır. Bugünün emekçisi yarının mimarıdır kadınlar. Kadın demek, emek demektir. Evde anne, okulda öğretmen, tarlada işçi. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu organizasyonu ben, eşim Emrah Karaarslan meclis üyesi olmadan önce, Başkanımız bu yola çıkmadan önce Kepez bölgesinde kadınlarımızla konuşurken, eşimin meclis üyesi seçilmesi durumunda çalgılı çengili eğlence yapacağımı söylemiştim. Ama araya pandemi girdi. Birbirimizle tokalaşmayı bırakın, camdan bakmaya korkar olmuştuk. Allah bir daha o günleri yaşatmasın. O dönem kadınlar bayağı bir stres oldu. Bugünde etkinliğimizde gönlümüzce eğleneceğiz” dedi.

Kadılar günü eğlencesine onur konuğu olarak katılan Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık’ta konuşmasında; “Kadın Gücü Kooperatifi olarak önümüzdeki günlerde göreceksiniz, kadınların iş imkânı bulabileceği, daha kapasiteli çalışmalar yapacağız. Ben sizleri fazla meşgul etmek istemiyorum. Buraya eğlenmeye geldik. Kadın güçlüdür. Ama onu yetiştirende yine güçlü bir kadındır arkadaşlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun. İyi eğlenceler diliyorum ve oturmak yok diyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yağmur Okur sahne aldı. Okur, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla kadınlara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Eğlenceye katılan kadınlar ise “Bugün burada Safiye Karaarslan hanımefendinin düzenlediği eğlencede gönlümüzde eğlendik. Stresimizi attık. Başta Safiye Karaarslan ile arkadaşları olmak üzere Yağmur Okur ve orkestrasına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dediler.

Ereğlili kadınlara ücretsiz düzenlenen eğlencede, kadınlara çiçek ve ikramlarda bulunuldu. Yağmur Okur’un muhteşem sahne performansı ile kadınlar gönüllerince eğlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.