Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Mahalle bakkalcılar, borçlar ödendiğini duyurdular

Mahalle bakkalcılar, borçlar ödendiğini duyurdular
01 Mayıs 2020 - 16:45

Ereğli ilçesinde 4 ayrı yerde unutulmayacak büyük bir yardım yapıldığı bildirildi.

Yardımseverler, bakkalcılara uğrayarak veresiye defterindeki tüm borçları ödediği belirtildi.

Bakkalcılar, borçların ödendiğine dair bakkalın camına yazı astı. Yaşanan bu durum karşısında bakkal sahipleri ve bakkala borcu bulunan vatandaşlar büyük bir mutluluk yaşıyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Elmatepe Mahallesi’nde 30 yıldır bakkalcılık yapan İlhan Durdu, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını ve çok mutlu olduğunu, gelenlerin 13 bin TL borcu kapattığını açıkladı.

Ören Mahallesi’nde ki bakkal Erol Orhan’da hayırseverlerin veresiye defterlerini alması ile hem kendisinin hem de müşterilerinin çok büyük mutluluk yaşadığını, 30-40 kişiye yakın kişinin borcu yaklaşık 8 bin civarında hesaplar kapatıldığını belirtti.

Elmatepe Mahallesi’nde Bakkal Muammer Arslan da veresiye defterindeki borçları kapatan hayırseverlere teşekkür etti. Arslan konuşmasında, Gerçekten biz kendilerine şükran ve minnettarlık duyuyoruz. Hem bu mübarek Ramazan gününde hem korona virüsün dünyayı ve ülkemizi sardığı bu zor günlerde gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardımları oldukları için teşekkür ediyorum. İnşallah Cenab-ı Allah böyle insanların sayılarını artırsın. İsimlerini açıklamak istemiyorlar. Sadece tabi ki bizimde burada veresiye alan müşterilerimizin onların duası yeter çoluğun çocuğuna Allah’ın izniyle.”

Hayırsever işadamlarının Ereğli’de şu ana kadar 4 ayrı noktada yaklaşık 200 kişinin 30 bin TL civarında bakkal borcunu ödediği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.