Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Kesintilere Mumlu Gönderme!

Kesintilere Mumlu Gönderme!
01 Şubat 2021 - 18:35

Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, Mum ışığında kesintilere tepki gösterdi. Kılıç’ın tepki konuşmasına bir çok muhtar alkışlarla destek verdi.

93 köyü, 31 mahallesi bulunan Kdz.Ereğli’de geçtiğimiz hafta yaşanan kar felaketi sırasında bakımsızlıktan trafolarda oluşan arızalar nedeniyle 1 hafta elektrik verilemeyen köyler ve mahalleler için Enerjisa’yı tepki gösteren Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği, mum yakarak enerjisa’yı protesto etti.

Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, 50’den fazla muhtar arkadaşların katılımıyla yaptığı mumlu protestosunda şunları söyledi:

“Eğitim gören çocuklarımız uzaktan eğitim görmekten mahrum kalmışlardır. Enerjiye bağlı su hatlarımız özellikle köy muhtarlarımız su pompasıyla su sıkıntısı yaşamışlardır. Köylerin bin bir emekle hazırladıkları kışlık ürünlerin hepsi zayi olmuştur. Evlerde beyaz eşyalar enerjinin defalarca kesilmesiyle zarar görmüştür. Tüm bu sıkıntılar yaşanırken muhtarlarımız karşılarında elektrik kurumundan muhatap bulamamış ve şikayet için geri dönüşüm sağlanmamıştır. Göz göre göre gelen bu kar yağışında Enerjisa sınıfta kalmıştır. Muhtarlarımız dilekçeleri ile belirttiği üzere 1974 yıllarında yapılan ana hatlar ile tali hatlar ağaç direkler eğik, çürük, tehlike arz ettiği, defalarca müracaat etmesi üzerine bölge yine yatırım kapsamına alınmamıştır. Son 1 yılda yaklaşık her hafta bakım onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle enerjiyi kesen elektrik kurumu, bu bakım onarım çalışmalarını nerelerde yapmıştır? Elektrik kurumu faturaları tahsil ederken göstermiş olduğu hassasiyeti, kendini yenileme modernizasyon ve personel takviyesi konusunda neden kendini göstermemiştir. Bu sıkıntıların giderilmesinde büyük çaba sarfeden Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, İlçe Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na bizim ve vatandaşlarımızın yanında oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz. Kısıtlı imkânlarla sahada cansiparane olarak çalışan Enerjisa personeli ve özel idare personeline çok teşekkür ediyoruz. Unutulmuş kentin evlatları olarak, kamuoyuna bildiriyoruz ki biz atanan insanlar değiliz, bizler hem devleti, hem de milleti temsil eden seçilerek görev almış muhtarlarımız, bu nedenle bizlere yetki veren vatandaşlarımızın haklarını hizmet alma noktasında sonuna kadar şerefimiz ve onurumuz gibi koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.