Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Keleş, Sorunları bildirdi

Keleş, Sorunları bildirdi
10 Mart 2021 - 14:41

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ’nu makamında ziyaret etti.

Oda’ dan yapılan açıklamada, Arslan Keleş ziyarette ilçemiz sorun ve çözüm önerileri ile ilgili TOBB Başkanımıza detaylı bilgilendirme yaptığı belirtildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi; “Ereğli TSO önderliğinde Kdz Ereğli’ye 2. Organize Sanayi Bölgesinin açılabilme için Bakanlık nezdinde yapılması gereken çalışmalar, Kredi taleplerinde esnaf, tüccar ve sanayicimize bankaların zorluk çıkarmaları, Kdz Ereğli Gümrük yetkilerinin (Cam ithalatı) arttırılması, Kdz Ereğli Galericiler Kooperatifinin içine 5. Noter açılması konusu , Marketler yasası, Defter tasdiki adı altında yıl sonlarında Muhasebeciler tarafından üyelerimizden yüksek ücret talep edilmesi ve Elektrik, Su, Doğalgaz faturasını ödeyemeyenleri kesintilere maruz kalabilecekleri konuları ile ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile detaylı görüşme yapılmıştır. İletilen taleplerin hepsi için oldukça olumlu mesajlar veren Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu tüm konuların takipçisi olacağını Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş’e iletmiştir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.