Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Keleş, 2. OSB ve Müteahhitlerin iskan sıkıntısı sorununda destek istedi

Keleş, 2. OSB ve Müteahhitlerin iskan sıkıntısı sorununda destek istedi
21 Ekim 2021 - 20:52

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aslan Keleş, talepleri iletti.

Keleş, Milletvekilleriyle yaptıkları toplantı hakkında şu bilgileri verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Zonguldak Milletvekillerinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya katılarak, Ereğli’nin ekonomik yatırımlar noktasındaki talepleri ilettik.
Zonguldak TSO Başkanımız Metin Demir ve Çaycuma TSO Başkanımız Zekai Kamitoğlu ile birlikte TBMM’de AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar ile bir araya geldiğimiz toplantı Ereğli açısından çok verimli geçti.

Zonguldak ve ilçelerindeki yatırımlar ve çözülmesi gereken konularla ilgili olarak ilk toplantımızı Zonguldak TSO ev sahipliğinde yapmıştık. O günkü toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekillerimiz katılamamışlardı. Bu gün Zonguldak Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın ev sahipliğinde Zonguldak TSO Başkanımız Metin Demir ile Çaycuma TSO Başkanımız Zekai Kamitoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirdik. Toplantıda Ereğli’de ki gelişmelerle ilgili olarak milletvekillerimize bilgiler aktardık. Özellikle Kdz. Ereğli 2. OSB’nin müracaatını Zonguldak Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’ne teslim etmiştik. Milletvekillerimizden 2. OSB’nin hızlı bir şekilde kurulması için destek istedik. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Filyos’ta yapacağı yatırımları ile ilgili olarak kurulum aşamasında tedarikler için Ereğli Tersaneler bölgesinin dinamik gücünden yararlanılması gerektiğini anlattık.
Zonguldak ilinin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen İller içerisine alınması talebinde bulunduk. Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (Instrument for Pre-Accession Assistance-IPA) Kırsal Kalkınma desteklerinden yararlanabileceğiz. Karadeniz Ereğli’de müteahhitlerin yaşamış olduğu iskan sıkıntısı ile ilgili olarak bölgemiz milletvekillerimizden destek talebinde bulunduk. Aynı zamanda milletvekillerimiz ile Karadeniz Ereğli’de yapılması düşünülen sembol cami projesi ile ilgili olarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.