Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Kaymakam Yapıcı, Gazetecileri kutladı

Kaymakam Yapıcı, Gazetecileri kutladı
09 Ocak 2022 - 21:56

Karadeniz Ereğli’de“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”   dolayısıyla Kaymakamlık tarafından kahvaltı programı düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltı programına Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve Ereğli ve bölge basınından gazeteciler ile gazeteci derneklerinin yöneticileri katıldı.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programını valilik ve belediyenin programları nedeniyle bir gün erken yaptıklarını söyledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını belirten Yapıcı şöyle konuştu:

“Dün üç canımızı kaybettik, üç askerimizi kaybettik, Türk Milleti’nin başı sağolsun. Ben göreve başlayalı yaklaşık dört ay oldu. Zaman su gibi akıyor. Allah nasip etti Ereğli’ye kaymakam oldum. Bizi bekleyen çok işler var. Bugüne kadar Ereğli’ye çok şeyler yapılmış, yapılmaya devam ediliyor. Biz de elimizden geldiğince çok şey yapmaya çalışacağız. Basın ve yayınımız olmadan, gazetecilerimiz olmadan bunu başaramayız. Dünya değişti, çok hızla değişiyor. Basın yayınımız bize yardım etmezse biliyoruz ki biz başaramayız. Her zaman kapım sizlere açık. Kaymakamlığımız sizlere açık. Randevu almadan gelebilirsiniz. Her zaman beklerim. Tekrar hepinizi hürmetle selamlıyorum.”

TUĞAMİRAL UĞUR: “ÇOK ANLAMLI BİR FAALİYET”

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur da konuşmasında Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Uğur, “Bugün özellikle baktım tarihi nedir Çalışan Gazeteciler Günü’nün diye. Çok anlamlı bir faaliyet.  Yapılan işlerin ve haberlerin  sansürsüz şekilde, öz, doğru şekilde sizler tarafından hepimize yansıtılması sizler tarafından gerçekleşiyor. Bu konuda hepinize çok çok teşekkür ediyorum, gününüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

POSBIYIK; “DAHA GÜZEL ŞEYLER OLACAĞINA İNANIYORUM”

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise selamlama konuşmasında, yıllardan beri basın mensuplarıyla çalıştığını, 10 Ocak’ları süreklilik arz edecek şekilde birlikte kutladıklarını  ifade ederek şunları söyledi:

“Basın vazgeçilmez unsurumuz. Onların yazdığı haberlerle, eleştirilerle doğru yolu bulmak bizim için çok çok önemli. Yöneticiler açısından çok önemli. Bu bağlamda bugün güzel bir ortam yarattık. Allah İzin verirse Halk Kafe’ye hepinizi, sayın kaymakamımızla, komutanımızla birlikte davet ediyorum. Orada da birlikte olabilirsek çok mutlu olurum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın çektiği sıkıntıları, problemleri yakinen biliyorum. Buna rağmen görevlerini aksatmadan yürütmeye devam ediyorlar, onları kutluyorum. Yeni yılda güzel şeylere umutla, çok daha güzel şeylerin olacağına inanıyorum, bu inançla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.