Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Posbıyık bağışını yaptı

Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Posbıyık bağışını yaptı
22 Temmuz 2020 - 0:50

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Ereğli Belediyesi Başkanı Halil Posbıyık, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Ereğli Kızılay Şubesine kurban bağışında bulundukları bildirildi.

Ereğli ilçesi Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kaymakam Çorumluoğlu ziyarette bu sene ki kurban bağışını Kızılay’a yaptığını söyledi.

Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer, beraberinde ki heyet ile birlikte Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yaşar Ciğer, bu sene Kızılay olarak Kurban bağışlarının kabulüne başlandığını kaydettiği konuşmasının ardından Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’da bu sene ki kurban bağışını Kızılay’a yaptığını söyledi.

Ciğer ziyaret sonrası yaptığı açıklamasında “Karadeniz Ereğli Kaymakamı Sayın İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etmekten ve kaymakamımızın Kızılay’a kurban bağışı yapmasından dolayı büyük memnuniyet duyduk” dedi. Her daim vatandaşların yanında olduğunu belirten Türk Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer “Kurban bağışlarını yurtdışı 850, Yurtiçi olarak 1050 lira olarak belirlendi. Kurban bağışlarını Kızılay’a yaparak yıl boyunca vatandaşlarımızın kurban eti kıyma ve kuşbaşı olarak yardıma ihtiyacı insanı olan insanlara da yardıma ihtiyacı olan insanlara dağıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Posbıyık’ın Vekâleti Kızılay’da!..

Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli şubesi Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti. Halil Posbıyık Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli şubesine kurban bağışı vekâletini verdi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bugüne kadar Türk Kızılay’ından kurban bağışı vekâleti konusundan bağışlanmaya gelinmediğini bu uygulamanın çok güzel bir şey olduğunu ve kendisinin de kurban bağışı vekâleti yapmasına Kızılay’ın aracılık yapmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Başkan Posbıyık bu bağışların artarak devam etmesini diledi. Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a vekâletinin Türk Kızılay’ına vermesinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.