Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Katı’dan iddialı sözler, “pest”ettirdiler, Ama Aile olmayı engelleyemediler

Katı’dan iddialı sözler, “pest”ettirdiler, Ama Aile olmayı engelleyemediler
25 Nisan 2023 - 3:19

Ereğli’de Akınspor’un Onursal Başkanı Akın Katı, Zonguldak Süper Amatör Futbol Ligi’nde 2. olmalarının tüm detaylarını açıkladı.

Katı, Şampiyon olmayı çok istediklerini, ancak engellenildiğini sitem dolu şu şekilde duyurdu;

“8 ay önce sezonun ilk idmanında söylediklerim, dün gibi aklımda;

“Emek vermeden, mücadele etmeden başarı olmaz.”

Emekte verdik, mücadelede ettik.

Yüksek bütçeli Belediye takımları ile saha içinde (!) sonuna kadar mücadele eden bir mahalle kulübü için; şampiyonluk 1 puanla kaçmış, Play-Off finaline kalınsa da, şampiyonluğun dışındaki tüm sonuçlar başarısızlıktır.

Sezonun tüm sorumluluğu da şahsıma aittir.

Sezon başında emek ve mücadele söylemimin dışında, “Daha çok acı çeken, şampiyon olur.” İfadesini de kullanmıştım.

O gün acıdan kastettiğim; sezonun kırılma maçlarından birinde 1-0 geride iken faul gerekçesi ile nizami golümüzü vermeyen, net penaltımızı görmezden gelen, oyuna ağırlığımızı koyduğumuz bölümde ise sarı kart çıkardığı rakip oyuncunun daha önce sarısı var mıydı, yok muydu sorusuna 7-8 dakika cevap arayan ve bu sırada rakip den daha fazla oyunu soğutan hakemin bize çektireceği acı elbette ki değildi (!)

Anlayacağınız maçtan bir hafta sonra sindirime iyi gelen manda yoğurdu yerken kameralara poz veren hakem, bizimde 1 senemizi o maçta yedi (!)

Play –Off ilk maçında rakibin oyuncumuza ceza sahası içindeki müdahalesi sırasında çıkan sesi, Meydanbaşı esnafı duyarken, sahadaki hakemin duymaması ve net pozisyonda penaltıyı vermemesi sezonun en net hakem hatasıydı ve ne tesadüf ki buda Akınspor’un aleyhine bir karardı.

Bu sezon şampiyon olamadık, ama aile olduk.

Sezon boyunca bizimle olan Akınspor sevdalılarına, bizi son ana kadar destekleyen taraftarlarımıza ve Ereğli halkına sonsuz teşekkür, sezon boyunca sürekli Akınspor’un aleyhine algı yaparak egolarını besleyen ama karakterini aç bırakan içi boşları da tıpkı hakkımızı yiyenler gibi Allah’a havale ederken;

Yaşanan olayların stresinin tetiklediği sağlık sorunlarımı dikkate alarak, doktorumla birlikte aldığım karar neticesinde spordan bedenen uzaklaşıyorum.

Maddi ve Manevi olarak her zaman Akınspor’un ve diğer bütün amatör takımların yanında olduğumu da kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.