Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

İhtiyacı olan daha 949 çocuk var!

İhtiyacı olan daha 949 çocuk var!
18 Aralık 2020 - 13:02

İKaradeniz Ereğli’de birçok çocuğun uzaktan eğitim alabilmesi imkanı tam olarak sağlanamadığı ortaya çıktı.

Uzaktan eğitime destek amacı ile başlatılan ‘Bilgisayar, tablet destek Projesi’ dolayısıyla tören düzenlendi. Bu törende uzakta Eğitim için birçok çocuğun mağdur olmaması için rakam açıklandı.

İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, törende yaptığı konuşmada, kurum ve hayırseverlerin de yardımları ile 393 tablet alındığını ifade ederek şunları söyledi:

“Bakanlığımız, sayın valimizin başlatmış olduğu bu kampanyayı bizde Ereğli’de başlattık. Ereğli’deki hemşerilerimiz, kurumlarımız bizi yanlız bırakmadılar. Şuanda 7, 8,10, 11 ve 12. Sınıflarda 393 tablet talebi geldi bize. Biz bu talebi karşılayacak düzeye ulaştık. Kaymakamlığımızca bir hesap numarası yayınladık. Bu numaraya 289 bin lira bağışta bulunuldu. Bu kampanyaya halen devam ediyoruz. Mutlaka siz değil sizin ulaştığınız, görüştüğünüz kişiler de olabilir. Bu tabletlerin alınması için Kaymakamlık hesabına bağış yapıldığında biz, bu bağışı kabul ederiz.”

POSBIYIK: SESSİZ KALAMAZDIK
Kampanyanın ikinci büyük destekçisi Ereğli Belediyesi Başkan Halil Posbıyık da, fırsat eşitsizliği vurgusu yaptığı konuşmasında, “salgının yarattığı ortam, çocuklarımızın eğitimleri konusunda ne yazık ki bazı aksaklıklara yol açtı. Yüz yüze eğitim alamadıkları, uzatan eğitimin her çocuk için mümkün olmayışı bizi son derece üzmüştür. Pandemi sürecinde bilgisayarı ya da interneti olmadığı için eğitim imkanlarından yoksun kalan öğrenciler için sessiz kalamazdık” ifadelerini kullandı.

1342 ÖĞRENCİNİN İHTİYACI VAR!
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ise tabletlerin 7, 8,10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine verileceğini söyledi.

Aksoy, şöyle dedi: “Okullarımızda, okul müdürlerinin başkanlığında sınıf öğretmeni ve rehber öğretmeninin kurduğu komisyonlarda belirlenerek tutanak altına alınan; maddi durumları yetersiz, uzaktan eğiteme erişemeyen 1342 öğrenci için Ereğli Kaymakamlığınca düzenlenen tablet kampanyasında ERDEMİR 230 tablet, Ereğli Belediyesi 100 tablet, TAT Metal 57 tablet ve diğer hayırseverler 43 tablet ile katkıda bulunmuşlardır. Ayrıca Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası da bize 65 adet tablet teslim edecektir. Böylece 495 adet tablet temin edilmiş olacaktır. Bugün ise 393 öğrenciye tabletleri verilecektir.”

 Törenin sonunda ise kürsüde duran tabletler, belirlen öğrencilere verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.