Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

İftarda Genel Müdür Oral, işçilere isteğini söyledi

İftarda Genel Müdür Oral, işçilere isteğini söyledi
20 Nisan 2022 - 0:30

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Kurulu Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası’nın ortaklaşa düzenledikleri işçi iftar yemeklerinin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen iftara katılan Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, işçilerin oluşturduğu uzun kuyrukta; sloganlar, konfetiler ve meşalelerle karşılandı.
İlahiler eşliğinde başlayan programda okunan Akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ın salonda bulunanlara ‘Hoşgeldiniz konuşması ardından kürsüye gelen Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Ramazan Ayı’nın hayırlı olması ve tutulan oruçların kabul edilmesi dileğinde bulunurken, işçilere hitaben konuşmasında, “sizlerden tek arzum ve dileğim, kazasız bir şekilde bir birinizi bir birinizi sahada kontrol ederek, bir birinize sahip çıkarak üretiminizi sürdürmektir. Hep birlikte nice Ramazanlara sağlıkla, afiyetle çıkarız inşallah, afiyet olsun” dedi.

ERDAL: İYİ Kİ VARSINIZ
Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Erdal da “Türk Metal Sendikası’nın Buzkıran Gemisinin değerli üyeleri” diyerek başladığı konuşmasını, şöyle sürdürdü:
“Erdemir’in, Türk Metal’in cefakar, vefakar emekçileri, dava arkadaşlarım, hepiniz kendi evinize hoş geldiniz. Türk Metal’in yiğit liderinin (Pevrul Kavak) sizlere çok çok selamı var. Aranızda olmayı gerçekten çok istiyordu ancak Türk-İş’in toplantısı vardı. Bu nedenle katılmak istediği iftarınıza katılması nasip olmadı.”

Türk Metal Sendikası Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Atilla Yelboğa, Erdemir İnsan Kaynakları Müdürü İbrahim Aydın, Erdemir Endüstri İlişkiler Müdürü Mustafa Kerem Çelebi, Endüstri İlişkiler Şefi Mehmet Berber ile Erdemir çalışanlarının katıldığı programda, birlikte yenilen yemeğin ardından sohbetlerde bulunuldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.