Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Gülüç’te yeni Okul yapımı başladı

Gülüç’te yeni Okul yapımı başladı
13 Kasım 2020 - 2:02

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Beldeye 24 derslik Okul inşaatı çalışmaları başlandığını bildirdi.

Başkan Demirtaş yaptığı açıklamada, Gülüç için çok önemli bir yatırıma öncelik etmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Yeni Okul yapımı çalışmaları başladığı alanda açıklamalarda bulunan Demirtaş, şunları kaydetti;

“Gülüç’e yapılacak olan 24 derslikli ortaokulumuzun ödeneği 2019 yılında çıkmıştı. Bugün 24 derslikli ortaokulumuzun çalışmalarına başladık. Ortaokul çocuklarımızı buraya aldıktan sonra, ilkokulumuzun yenilenmesi talebinde bulunduk. Değerli valimiz, sayın kaymakamımız, gerek telefonla, gerek Gülüç’e gelip çalışmaları takip etmekle birlikte yapılması gereken ne varsa, hep birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz göreve geldiğimizde söz vermiştik vatandaşlarımıza okullarımızı yenileyeceğiz diye. Başta Cumhurbaşkanımız önderliğinde böyle bir okul kazandırdık. Önümüzdeki günlerde de ilkokulumuzun yenilenmesi talebinde bulunacağız. Burada dışarıda yatırımcı bir abimizin çocukları, babalarının ismini verip bu arsayı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladılar. Okulumuza hayırseverimiz Hacı Emin Ayhan beyin ismi verilecek. Değerli çocuklarına, işlerinde bol kazançlar diliyorum. Onların emeği çok büyük Gülüç’te ki mevcut ortaokulumuz artık ihtiyaca cevap vermiyordu.

GÜLÜÇ İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Bu Gülüç için güzel bir yatırım oldu. Bizim tek ikili öğretim Gülüç’te vardı. Burada da 24 derslikli, 12 milyon maliyetli bir okulu Gülüç’e kazandırdığımız için mutluyuz, gururluyuz. Her zaman söyledik, çünkü biz çocuklarımıza değer veriyoruz. En değerli varlıklarımız çocuklarımız. Eğitim öğretimde de okullarımızın eski olmasından dolayı sıkıntılar yaşıyorduk. Burada güzel bir yatırım yaptık, Gülüç’ümüze güzel bir okul kazandırdık. Gülüçlü çocuklarımız okul inşaatı tamamlandığında daha modern, daha sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görecekler. Şimdiden burada eğitim görecek öğrencilerimize, eğitim verecek öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm Gülüçümüze hayırlı uğurlu olsun. Okulun yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Saadet Oruç hanımefendi, Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz , Ereğli Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, milletvekillerimiz, önceki dönem ilçe başkanımız Fatih Çakır’a, şu anki ilçe başkanımız Saffet Bozkurt’a takiplerinden dolayı, İl ve İlçe Millli Eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.