Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Gülüç Başkanı Yılmaz’dan iddialı sözler; “Yeniden kazanacağız”

Gülüç Başkanı Yılmaz’dan iddialı sözler; “Yeniden kazanacağız”
29 Kasım 2023 - 22:04

AK Parti Belde Başkanı İsmail Yılmaz: “hep beraber kardeşliğimizi kaim kılarak, nefis yapmadan, ötekileştirmeden Gülüç’ü en güzel şekilde hizmet etmek için AK Parti olarak yeniden adayız.’
. Belediye Başkan Aday Adayı Kerim Sönmez; “Benim bu beldeye borcum var. Allah şahit; bu yola borcumu ödemek için çıktım.”

31 Mart 2014’de gerçekleştirilecek yerel seçimlerinde belediye başkanı olmak isteyen aday adayları belli olmaya başladı. AK Parti’nin Zonguldak ili Ereğli ilçesi Güleç beldesinde de Kerim Sönmez, aday adaylığı başvurusunu yaptı. AK Parti Gülüç Belde Teşkilat Başkanı İsmail Yılmaz, Sönmez’e aday adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah ileriki günlerde adaylık noktasında kendisine görev verilirse teşkilat olarak; hep beraber kapı kapı gezerek AK Parti bayrağını tekrar Gülüç’te dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

“Gülüç’te ne yapılmışsa AK Parti iktidarının deştiği ile yapılmıştır”

Önemli mesajlar da veren Yılmaz, Gülüç’ün yeniden AK Parti ile yönetileceğini söyleyerek şunları kaydetti:
“Bu parti, şahıslarla kaim değildir. Bu partide kimin nerede aday olduğu bizim için çok önemli değil. Biz, davamızın en yüksek yerle gelmesi için mücadele ediyoruz. Bundan önce de böyle oldu bundan sonra da böyle olacak.

Bu partide, daha önce hizmet etmiş herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da hep beraber, Gülüç’ü birlik ve beraberlik içinde, AK Parti davasına hizmet etmeye tüm Gülüç halkını davet ediyorum. İnşallah, hep beraber kardeşliğimizi kaim kılarak, nefis yapmadan, ötekileştirmeden Gülüç’ü en güzel şekilde hizmet etmek için AK Parti olarak yeniden adayız. İnşallah, önümüzdeki günlerde partimizin belirlediği takvim ile beraber bu süreç başladığı gün çalışacağız. Gülüç’te yapılmamış her şeyi beraber yapacağız. Şu özellikle ifade etmek istiyorum: AK Parti, 2019 yılında belediyeyi kazandığı gündür verdiği her sözü parti olarak yerine getirmiş, hükümetin tüm desteğini de Gülüç’te hissettirmiştir. Bugün Gülüç’te ne yapılmışsa AK Parti iktidarının deştiği ile yapılmıştır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sonuçta bunlar şahısların emeği ile yapıldı ama hükümetimizin de desteğini kimse inkar edemez, öteleyemez. İnşallah, bu teşkilatlarda görevli arkadaşlar; her daim, belediye başkanı ve meclis üyeleri ile beraber alınan her kararlarda en etkin şekilde gücünü hissettirmiş ve karar almıştır. Bundan sonra da bu şekilde devam edecektir.
Biz, Gülüç halkını, yapılacak hiçbir hizmette mağdur ettirmeyiz. Buna müsaade ettirmeyiz. Gelen merkezin takvimi doğrultusunda, aday adaylarının adaylık noktası kesinleştiğinde çalışmamıza en üst şekilde devam edeceğiz.”

“AK Parti bayrağını tekrar Gülüç’e hep beraber dikeceğiz”

Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğunu da ifade eden Yılmaz, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

“AK Parti çok büyük bir camiadır. Şahıslarla kaim bir parti değildir. Şahıslar gelip geçer bu davam kalıcıdır. İnşallah, Kerim Sönmez Beyefendi’de çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Allah inşallah gönlüne göre versin. Özellikle kurucu belde başkanımız Baki Çakır abiye, İrfan Çalı abiye, Hasan Polat kardeşime teşekkür ediyorum. AK Parti yönetim kurulunun dimdik ayakta olduğunu herkese bildiriyorum. Kapıda ne yazdığının önemi yok. Yıllarca süren siyasi hayatımda; kapıda başkan yazmış, meclis üyesi yazmış, belediye başkanı yazmış benim için hiç önemi olmamıştır. Bu davada çaycı olmak diğer yerde genel başkan olmaktan daha şerefli, dana onurludur. Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, dava arkadaşı olmaktan onur ve şeref duyuyoruz. İnşallah, 31 Mart 2024’te AK Parti bayrağını tekrar Gülüç’e hep beraber dikeceğiz.”

“Birlikte başaracağız”

Aday Adaylık başvurusunu İsmail Yılmaz’a teslim eden Kerim Sönmez ise Gülüç’e ödenecek borcu olduğunu söyledi.

Sönmez şunları kaydetti;

“Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı Gülüç Belediye Başkanlığı’ndan istifa ederek AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı oldum. Bugün tanışmak, kaynaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak için aranızdayım.
Ben, bu memlekete bundan 54 yıl önce 3 yaşımdayken geldim. Burada büyüdüm, burada okula başladım, burada evlendim, burada doydum. Eşimin mezarı, babamın mezarı burada. Benim bu beldeye borcum var. Allah şahit; bu yola borcumu ödemek için çıktım. 32 yıllık belediyecilik tecrübem ile helke hizmet Hak’a hizmettir anlayışıyla bizlere ve beldeme hizmet etmek en büyük arzum. Çıktığım bu yolda önce Allah’a sizlere güveniyorum.

Hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek; çocuklarımıza torunlarımıza güzel yarınlar hazırlayacağız. Asla yorulmayacağız, durmayacağız. Birlikte başaracağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.