Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ertuğrul, “İlelebet yaşatılacaktır”

Ertuğrul, “İlelebet yaşatılacaktır”
10 Kasım 2021 - 3:01

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83.yıldönümünde özlemle, saygıyla ve minnetle anıyoruz.” dedi

Ertuğrul, anma mesajında şunları kaydetti;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu; şanlı partimizin kurucu genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83.yıldönümünde özlemle, saygıyla ve minnetle anıyoruz.
Emperyalist devletlerin işgali altındaki toprakların her bir karışını hür bir vatan haline getirmek adına dünya tarihine örnek kabul edilen bir bağımsızlık mücadelesinin kahramanı olan; egemenliğin kayıtsız-şartsız millete verildiği demokratik lâik ve sosyal hukuk devletinin temellerini atan Büyük Devlet Adamı Atatürk, bizlere miras bıraktığı ilke ve devrimleriyle ilelebet yaşatılacaktır. Onun izinden giden Türk Gençliği Ata’sını omuzlar üzerinde taşımaya devam edecektir.
Ey Büyük Ata!
Senin engin düşüncelere sahip liderliğinin ve rehberliğinin; milletin egemenliğini kişilerin üstünlüğünden daha değerli gören anlayışının ne kadar önemli olduğu bugün bir kez daha gözler önüne serilmiştir.
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğiz!
Vatan sana minnettardır!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.