Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli’nin en örnek Muhtarlık devir teslimi yaptılar…

Ereğli’nin en örnek Muhtarlık devir teslimi yaptılar…
06 Nisan 2024 - 21:15

Ereğli’ye bağlı Ruşanlar Köyü’nde eski muhtar Hikmet Erlat, yeni muhtara köy sakinleri önünde birlik beraberlik görüntüsü vererek muhtarlık mühürünü teslim etti.

Köy Camiisi önünde düzenlenen toplu iftar programında yeni Köy Muhtarı Mehammet Erlat’a devir teslim ile muhtarlık mühürü verildi.

Eski muhtar Hikmet Erlat, “20 yıldır şeref ve gururla taşıdığım Ruşanlar köyü muhtarlığı mührünü aklımızın akı ile yeni muhtarım amca oğlum can parçam Muhammet ERLAT’ a köylümüzün yoğun katılımı ile düzenlediğimiz iftar programı sonrasında teslim ettik. Yolun açık olsun.” Dedi

Yeni Muhtar Muhammet Erlat, duygularını şu şekilde paylaştı; “Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize ve üzerimize olsun çıkmış olduğum hizmet yolunda köyümün büyüklerinin takdiri ile muhtar adayı oldum. Allah hepinizden razı olsun. Başta amcam baba yarım cennet mekan Zeki Erlat ile başlayıp oğlu abim can parçam Hikmet Erlat ile dört dönem devam eden hizmet aşkına bende dahil oldum. İnşallah bu bayrağı dahada yukarılara taşımayı rabbim nasip eder. Bugün Akşam ile tüm Ruşanlar köyü halkı çevredeki köylerden Farklı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Örnek köyümün örnek insanlarınada örnek bir muhtar olmayı rabbim nasip eylesin, niyetimiz halis yolumuz doğrudur bana destek veren tüm köylüme teşekkür ediyorum. Abim can parçam Hikmet Erlat’a emeklerine ve bana vermiş olduğu desteğe çok teşekkür ediyorum. Benim ile yola çıkan tüm ihtiyar heyeti abilerime ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun iyi ki varsınız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.