Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli’de yollar temizleniyor, yardımlar yapılıyor…

Ereğli’de yollar temizleniyor, yardımlar yapılıyor…
20 Ocak 2021 - 22:40

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumartesi akşam saatlerinden itibaren ilçeyi etkisi altına alan kar yağışına karşı 600 kilometrelik yol ağını temizlemek için tüm ekipleriyle seferber oldu. Çarşı merkezi kar birikintileri alınması devam ediyor,çalışmalar 7/24 devam edileceği öğrenildi.

Belediyenin karla mücadeledeki 20 araçlık filosuna Başkan Halil Posbıyık’ın ilgili müdürlüklere talimatıyla, müteahhit firmalardan 4 iş makinesi ve 4 kamyon daha ilave edildi. Kar yağışının başladığı andan itibaren oluşturulan kriz masası yönetimi, önceliği ana arterlere verirken ekiplerin çalışmaları kentin 600 kilometrelik yol ağında devam ediyor.

ACİL HASTALARA YARDIM SÜRÜYOR

Belediye ekiplerinin temizlik çalışmalarının yanında Zabıta, İtfaiye ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri hastane ve diyaliz merkezlerine gitmek isteyen acil hastalara da yardım etmeye devam ediyor. Ekipler, dün akşam saatlerinden itibaren 6 hastayı daha hastane ve diyaliz merkezine götürüp tedavilerinin ardından evlerine bıraktılar.

75 NOKTADA BESLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ayrıca sokak hayvanları ve kuşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için 75 ayrı noktada besleme çalışması yapıldı. Kuşların beslenebilmesi için farklı noktalarda karlar aralandı yem bırakıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.