Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli’de Ortaokullardan bir tek bu çocuk var…

Ereğli’de Ortaokullardan bir tek bu çocuk var…
13 Kasım 2020 - 18:45

Ereğli’de bir öğrenci Siber Zeka Bilgi Yarışması’nda güzel bir derece kazandı.

Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Burak Baysal, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Siber Zekâ Bilgi Yarışması”nı kazanan öğrenciler arasında yer aldı.

Alınan bilgilere göre, ülke genelinde İlk, orta ve lise kademelerinde gerçekleştirilen ve bir milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı yarışmalarda, 10 sorunun tamamını en kısa sürede tamamlayan ilkokul ve ortaokul kategorisinde ilk 100, lise kategorisinde ise ilk 50 öğrencimiz listeye girmeye hak kazandı.
Ortaokul dalında Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu 7/L Sınıfı öğrencisi Baysal, ülke genelinde yarışmayı kazanan 100 ortaokul öğrencisi arasında yer alan Karadeniz Ereğli’deki Ortaokullardan tek isim oldu.

Yarışma sonucunda Cumhurbaşkanlığından aranan öğreci Baysal’ın başarısından dolayı kutlandığı öğrenildi.
Cumhuriyet Orta Okulu Müdürü Üçler Sarıkaya, öğrencilerin elde ettiği başarıdan son derece memnunluk duyduğunu belirterek, öğrenci Burak Baysal’ı kutlarken, başarıda emeği bulunan öğretmen, yönetici ve ailesine teşekkür etti.

ZONGULDAK’TAN 3 ÖĞRENCİ DAHA…

Aynı listede, Zonguldak’ın Kozlu İlçesindeki Kozlu Ortaokulu öğrencisi Nilsu Turan da yer aldı.
Yarışmaların Lise dalında ise Zonguldak Merkez Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Kaan Avcı ile Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Muhammet Şahin Adibaş yer aldılar. İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya ise İl genelinde kazanan öğrenci bulunmuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.