Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli’de İlkokul’da ödüllendirildi

Ereğli’de İlkokul’da ödüllendirildi
16 Haziran 2021 - 3:07

Kdz. Ereğli Kavaklık İlkokulu eTwinning Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.

Zonguldak’ta eTwinning ödül töreni yoğun katılım altında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlendi.
Zonguldak’ta eTwinning Projeleri Kalite Etiketi ödül töreni kapsamında ZBEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde program yapıldı. Programa; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Türkiye UDS temsilcileri Fatih Döğer ,Turan Töre ve ödül alan öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı. Tosun, program kapsamında 127 öğretmene; “Ulusal Kalite Etiketi”,127 öğretmene; “Avrupa Kalite Etiketi”, 28 okula “eTwinning Okulu Etiketi”, 50 Okula “Avrupa Kalite Etiketi Levhası” ve 18 okula da “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verildi.

Kdz. Ereğli Kavaklık İlkokulu eTwinning Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.

 Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (UDS) tarafından yürütülen eTwinning Projeleri Ulusal, Avrupa Kalite Etiketleri ödül töreni Zonguldak’ta ZBEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi’ndeki gerçekleştirildi..

Kdz.Ereğli Kavaklık İlkokulu öğretmenlerinden Yıldız Aydın Ekiz ve Fulya Çakır’ın 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencileri ile yürütmüş oldukları “Sevgi Sarsın Dünyayı” ve “Haydi Göster Sevgini” isimli eTwinning projelerinde yaptığı çalışmalar, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “Avrupa Kalite Etiketi Levhası” ile ödüllendirildi.

eTwinning Türkiye faaliyetleri Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlarını taşır.
Ulusal Kalite Etiketi, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projelerine sahip öğretmenlere verilir ve projenin kendi ülkelerinde belirli bir kalite seviyesine ulaşmış olduğunu gösterir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.