Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli’de birlik beraberlik görüntüsü verdiler

Ereğli’de birlik beraberlik görüntüsü verdiler
06 Mart 2022 - 13:59

YENİCELİ DERNEKLER KDZ. EREĞLİ DE BULUŞTU
Ereğli Yeniceliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğince Erdemir Sosyal Tesisleri Taş kafede organize edilen kahvaltı programına; Karabük İli Yeniceliler Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Zonguldak Yeniceliler Kültür, Turizm ve Yardımlaşma Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Kahvaltı sonrasında dernek yöneticileri yaptıkları açıklamada; “Yine ilçemiz Şirinköyde meydana gelen heyelan nedeniyle buradaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilekleri iletilerek can kaybı yaşanmamasının tek teselli olduğu” söyleyerek Yenicemizi temsil eden bu üç derneğimizin, geçmiş aylarda alınan karar doğrultusunda bir araya gelme ve istişare kültürünü sağlamak amacıyla toplandıklarını açıkladı. Bu tür birlikteliklerin Yenice ve Yeniceye yönelik konuların ele alınmasında, yapılabilecek çalışma ve gündemde tutulması gereken konuların konuşulması adına verimli olduğu belirtildi. Bu toplantıların ortak akıl oluşturmada faydalı olacağına inanıldığı belirtilerek; Yenice ilçemizde dile getirilen “doğalgaz konusunda herhangi bir gelişme olmadığı, kamuoyunun son durumu merak ettiği, özellikle kış aylarında yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili şirket veya ilgili kurum tarafından tedbirler alınıp alınmadığının açıklanması, orman köylüsünün sorunları ve üretim fiyatların artması gerektiği gibi konular görüşülmüştür. Bu konularla ilgili ilgili kurumlara ve yetkililere ziyaretler yapılması kararı alınmıştır.
Ereğli Yeniceliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı Şener MISIRLI; Zonguldak Yeniceliler Kültür, Turizm ve Yardımlaşma Derneği başkanı Bülent Bağbası ve Karabük İli Yeniceliler Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı Murat Çorbacı ve yönetim kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.