Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

EREĞLİ YENİ SEZONUN TRANSFERLERİNE BAŞLADI

EREĞLİ YENİ SEZONUN TRANSFERLERİNE BAŞLADI
03 Eylül 2020 - 17:23

Bölgesel Amatör Lig (BAL) mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı.
Bu çalışmalar kapsamında 2020 – 2021 sezonunda takımın başında teknik sorumlu olarak Antrenör Ercan Yaman görev yapacak. Kaleci Antrenörü olarak ise Yıldıray Ağar görev yapacak.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başlarken Pandemi sürecinin futbol üzerindeki etkilerini de göz önüne alarak transfer çalışmaları yürütülecek.

PANDEMİ TÜM KULÜPLERİ ETKİLEDİ
COVİD -19 Salgının başlamasının ardından bütün sektörlerin yaşadığı maddi ve manevi etkilerini futbol sektörü etkileri de göz önüne alınarak 2020 -2021 sezonunda mücadele edecek takımın kadrosu oluşturulacak.

TRANSFER ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Bu çalışmalar kapsamında 2020 – 2021 sezonunda takımın başında teknik sorumlu olarak Antrenör Ercan Yaman görev yapacak. Kaleci Antrenörü olarak Yıldıray Ağar görev yapacak.
Oluşturulan transfer komitesi yeni öncesi takımı oluşturmak için transfer çalışmalarına başladı.

YENİ TRANSFERLER

2010 yılından bu yana yarı profesyonel lig olarak uygulanan Bölgesel Amatör Ligde 7’nci sezona hazırlanan Ereğli Belediyespor’da transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Eflatun-Beyazlı transfer komitesi, dış  transferde 6, iç tranferde 5 oyuncu ile anlaştı.

 Ereğli belediyespor yeni sezon öncesi kadrosuna  şu oyuncarı takviye olarak Ankara TKİ’den Kaleci Safa Sakıpcan Erdal, Ankara TKİ’nden Ortasaha Artun Kütükçü, Anadolu Üniversitesi’nden Santrafor Caner Çolak, Bergama’dan Okan Tirgil, Bağlumspor’dan sağ bek Adem Demiroğlu, Gönenspor’dan sol bek Hüseyin Orhan’ı, İç transferde ise, Kaleci Muhammet Ali Elagöz, Stoper Emre Berkan Kahvecioğlu, Kanat oyuncusu Ali Şentürk, Orta saha Bedirhan Danışmaz ve Sarbay Aydın,  Forvet Mustafa Gürbüz ile anlaşma sağlanmıştır.

Bölgesel lig’de 3 takım temsil edecek

Bölgesel Amatör futbol Lig’de Zonguldak’ı üç takım temsil edecek.

Zonguldak Süper lig’de şampiyon olan Kilimli Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lige terfi etmesiyle birlikte yarı profesyonel ligdeki takım sayısı 3’e yükseldi.

 Yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligde Ereğli Belediyespor, Devrek Belediyespor ve Kilimli Belediyespor temsilcimiz olacak. Grupta yer alacak takımlardan sezon sonunda sıralaması ne olursa olsun  altta olan takım direkt küme düşecek.

Zonguldak, Bölgesel Amatör Ligde en son 2013-14 sezonunda Zonguldak Kömürspor, Kozlu Belediyespor ve Kilimli Belediyespor olmak üzere yine 3 takımla temsil edilmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.