Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli Belediyesi önlemleri alıyor

Ereğli Belediyesi önlemleri alıyor
28 Ocak 2022 - 20:43

Karadeniz Ereğli Belediyesi, kentte 6 gün süreyle etkili olan kar yağışıyla mücadelesini bir çok noktada sürdürüyor.  Yol kenarlarında biriken kar kütlelerini kent merkezinden itibaren kaldırma çalışmaları başladı. İş makineleri 600 kilometrelik yol ağında temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Şantiye personeli kaldırım ve yaya yollarını temizliyor. İtfaiye ekipleri, çatılarda tehlike oluşturan kar ve sarkıtlara müdahalede bulunuyor. Temizlik İşleri ekipleri, çöp konteynırlarındaki katı atıkların tahliyesine devam ediyor.

Karadeniz Ereğli’de 6 gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışı, kentte yerini güneşe bıraktı. Karadeniz Ereğli Belediye ekipleri yer yer 1 metreyi bulan kar kütlelerini kaldırma çalışmalarına dün geceden itibaren başladı.

Esnafın yoğun olduğu kent merkezinde araç ve yaya yolunda oluşan kar yığınları iş makineleriyle kamyonlara yüklenip kaldırılıyor.

Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ellerinde küreklerle kaldırım ve yaya yollarını temizliyor. İş makineleri kentin 600 kilometrelik yol ağında bütün mahallelerde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler, gece etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle don olaylarına karşı sabahın erken saatlerinden itibaren ihtiyaç duyulan noktalarda tuzlama çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, çatılardan düşmesi muhtemel kar kütleleri ve buz sarkıtlarının yaratacağı tehlikeye karşı özellikle halkın yoğun olduğu yerlerde çatı temizliği yapıyor, önlem alıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöp konteynırlarındaki katı atıkların tahliyesine devam ediyor. Park ve Bahçeler Birimi, yoğun kar yağışı sonrası devrilen ağaç ve kırılan dalların temizliğini sürdürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.