Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Erdemir’den anlamlı yazılı kutlama

Erdemir’den anlamlı yazılı kutlama
18 Haziran 2020 - 19:06

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Kdz.Ereğli’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 Bu topraklardan aldığımız güçle, geleceği çelikten hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerine de yer verilen kutlama açıklama şu şekilde:

“Konumu, kaynakları, geçmişi ve kültürel zenginlikleriyle tarihte hep özel bir yere sahip olan Karadeniz Ereğli’de, atalarımızın yüzyıl önce verdiği cesur mücadele sayesinde bugün varlığımızı sürdürüyoruz.  EREĞLİ’DE DOĞDUK Yarım asrı aşan tarihimiz boyunca, çelikten bir temelle bağlı olduğumuz Ereğli’yi ve ülkemizi geleceğe taşımak için üretmekten onur duyuyoruz. Ülkemizin lider çelik üreticisi olarak Ereğli’de doğduk, Ereğli’yle hep birlikte var olduk. Bu özel mirası gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak, atalarımızın verdiği bağımsızlık mücadelesini, ekonomik alanda sürdürmek için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu bilinçle, Ulu Önderimiz Atatürk’ün izinde, birbirimize kenetlenerek, ülkemizin ve Ereğli’nin gücüne güç katmak ve daha ileriye taşımak için her zamankinden daha çok çalışıyoruz.

DAHA NİCE YILLARA

Bizlerin bugünlere ulaşmasını sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluşumuzun mimarları olan tüm gazi ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Karadeniz Ereğli’mizin kurtuluşunun 100’üncü yılı kutlu olsun. Bu topraklardan ve geçmişimizden aldığımız güçle, geleceği çelikten, hep birlikte inşa edeceğimiz daha nice yıllara.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.