Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Erdemir kararı Kap’a bildirdi

Erdemir kararı Kap’a bildirdi
21 Ocak 2021 - 19:24

Erdemir sahasında bulunan yapılara uyguladığı mühürleme ve idari ceza işlemleri Zonguldak İdare Mahkemesi’nce iptal edildiği bildirildi.

Erdemir’den yapılan açıklamaya göre, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin, Erdemir’in temel üretim tesislerinin de aralarında bulunduğu yapılara uyguladığı yapı tatili ve mühürleme işlemleri ile idari para cezalarına karşı Erdemir tarafından açılan davaların ardından, Belediye’nin işlemleri Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Temmuz 2020’de yürütmenin durdurulmasına dair verilen kararı takiben, Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan işlemlerin tamamını hukuka aykırı bulan Mahkeme, mühürleme ve para cezası işlemlerinin iptali yönünde karar aldı.

KAP’A AÇIKLAMA YAPTI…

Konuya ilişkin olarak Erdemir tarafından 20 Ocak 2021 Çarşamba günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

“15 Haziran 2020 ve 1 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan KAP özel durum açıklamalarında; Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında para cezası uygulandığı ve söz konusu uygulamanın yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Şirketimiz tarafından gerekli davaların açıldığı, söz konusu davalarda Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verildiği duyurulmuştu.

Bahsi geçen işlemlerin iptali için açmış olduğumuz davalarda, Şirketimiz lehine davanın kabulü ve işlemin iptali yönünde verilen kararlar Şirketimize bugün tebliğ edilmiştir. Bu karar ile Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan mühürleme ve para cezası işlemi iptal edilmiş olmaktadır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.