Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Elektrikte çile geçen sene neyse bu senede aynı!

Elektrikte çile geçen sene neyse bu senede aynı!
22 Aralık 2021 - 22:27

Ereğli ilçesine bağlı Akkaya Köyü ve Düzpelit Köyü muhtarı çok sert bir şekilde eleştride bulundular.

Akkaya Köyü Muhtarı Mehmet Arslan, elektrik kesintilerinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları kaleme aldı. Arslan sosyal medya yazısında “Hastalar özellikle makinaya bağlı hastalar, ilacı bitenler hepsi ama hepsi maalesef bizi sürekli arayarak bulabildikleri tek muhatap olarak görüyorlar” dedi.

Akkaya Köyü Muhtarı Mehmet Arslan yaşadığı sıkıntıyı kaleme aldığı yazısında “Ereğli’nin birçok köyünde olduğu gibi üç gündür elektrik yok. Şimdi doğal afet ne konuşuyorsun diyecekler. Ancak 50 santim 1 metre kar doğal bir tabiat olayıdır. Afet değildir. Asıl afet her yıl olduğu gibi ENERJİ-SA patronlarının beceriksiz işletim çalışmalarıdır, emekçiler siz üzerinize almayın. Size sözüm yok. Sözüm üst düzey yönetici ve patronlarınızadır. 30 Kasım’dan bu yana sayısız arıza bildirimlerimin % 90 nına yanıt verilmedi. Kar yağdı, tuzu biberi oldu. Hastalar özellikle makinaya bağlı hastalar, ilacı bitenler hepsi ama hepsi maalesef bizi sürekli arayarak bulabildikleri tek muhatap olarak görüyorlar. El insaf. Her yıl kış başlangıcı bu şekilde oluyor. Geçen yıl ve önceki yıllarda aynı curcuna yaşandı. Ankara ENERJİ SA Zonguldak’a geldi. Takviye ekipler saha analizi derken, yatırım sözleri bir daha olmayacak eksiğimizi gördük lafları görüyoruz. Havada kalmış sözler olarak aynı yerinde duruyor. Allah Ereğli mahalle ve köylerine kolaylık versin. Özellikle de muhtar arkadaşlarıma çok daha yazmak isterim ancak nafile…” şeklinde eleştirdi.

İlçeye bağlı Düzpelit Köyü Muhtarı Muhittin Karabulut, yaşanan elektrik kesintileri hakkında eleştrisini şu şekilde kaydetti;

“Güzel Memleketimin Güzel İnsanları Geçen Yıl ; Bu Filmi Hep birlikte seyrettik. Çok tuttuki yine Yayında Bu Filmin Çilekeşleri Bakım Ekipleri Kolaylıklar Dilemekten Başka Bişey gelmiyor. Böyle Giderse çok seyredeceğiz. Geçen sene Kar yağdı. Elektrik Direkleri Yıkıldı Teller Koptu. Trofalar Yandı. Bir çok komşu illerden Takviye Bakım Ekibi Geldi. Ankara’dan Kar Arabası Geldi. Arızalar giderildi. Malumunuz ;Tepkilerimizi hep birlikte dile getirdik. Yatırım istedik. Söz Verildi. Notlar Alındı. Basınımız yazdı çizdi. Mum Yakılarak Tepkimizi gösterdik. YETKİLİ FİRMA BAŞKENT Bizzat Dernek Başkanım ve Yönetimim ziyaret etti. Bizden Dilekce Aldınız. Yaz Ayında Bakım Onarım Çalışmaları Yapıyoruz diye 3 günde bir Elektrikler kesildi. Biz Vatandaş Olarak sevindik Oh çektik. Gelecek kış Rahat edecez dedik . SEVİNDİK.. EEE NE OLDU Ne olmuş biliyormusunuz ;” Ölecek Hastaya Pansuman Yapılmış “” Eski Pantolona Yama Yapılmış “Buzlar Eridi Sözler unutuldu Notlar Silinmiş. Şimdi Aynı Sorunu Yaşıyoruz. 10 CM Karda Hatlar Çöktü. Gariban Bakım Ekipleri sahada Yamaya Pansumana Devam. Güzel Yüreğinize Sağlık Kardeşlerim. Bu filmi çok seyrettik SONUÇ Seyretmeye Devam edeceğiz. Eyy BAŞKENT Bu Film Tutmaz. Senin acizliğini Gösterir. 3 Gün önce ;Fatura Yazım Ekibini Göndermesini biliyorsun. Özür dilerim Filme Bilet kesiliyordu. Yamayla Pansumanla bu işler yörümez. Üretecek Bahanen Kalmadı. YATIRIM YATIRIM YATIRIM ŞART. Kırılmaca Gücenmece Yok. Özellikle Tavır koymak yok. Selam Sabahıda Kesmek Yok Başka Çare Yok El Ele Vereceğiz. Bu Sorunu Çözeceğiz. Sevgi ve saygılarımla.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.