Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Demirtürk, ziyarette Bozkurt’a beklentilerini sitemli açıkladı

Demirtürk, ziyarette Bozkurt’a beklentilerini sitemli açıkladı
06 Kasım 2020 - 0:28

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetimi, MHP Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatına iade-i ziyarette bulundu..

MHP İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, yerel seçimlerde kendilerinin dinlenmediği siteminde bulunarak; “Her doğru, her yerde söylenmez’, derler. Ama ben kişiliğim itibariyle doğru bildiğim herşeyi, heryerde konuşurum. Eğer yerel seçimelerde ittifaka uyulsaydı, şuan yerel yönetim cumhur’un olurdu. Bunu açık açık basının önünde söylüyorum. Yerel seçimlerde bizi dinlemediler. Görüşlerimize değer vermediler. Ben bunu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’e ve AK Parti adayı Erol Şahin’e de söyledim. Bizi geçmişte dinlemediler. O yüzden seçimler kaybedildi. Yerel yönetimin şuan CHP’de olması, AK Parti’nin ve MHP’nin hatasıdır. Ama önümüze bakmalıyız. Bize saygısızlık yapılmadığı takdirde, biz asla cumhur ittifakına saygısızlık yapmayız“, dedi.

“ACİLEN HÜKÜMET KONAĞI VE EMNİYET BİNASI YAPILMALI”

Ereğli’nin ivedilikle çözülmesi gereken başlıca sorununun hükümet konağı ve emniyet binası olduğunun altını çizen Demirtürk; “Kdz.Ereğli’ye hizmet noktasında birlikte hareket etmeye sonuna kadar varız. Ereğli’ye acilen bir hükümet konağı ve emniyet binası yapılmalı. Bunlar öncelikli hedefler olmalı‘, şeklinde konuştu.. 

“GEÇMİŞTE HATALAR YAPILMIŞ OLABİLİR”

Demirtürk’ün ardından söz alan Bozkurt; Demirtürk’ün bir ağabey olarak görüşleriyle kendilerine yön vermesini istediğini belirterek; “İttifakımız değerli ortağı olarak sizlerle çalışmaya devam edeceğiz. Genelde yapılan ortaklığı yerelde de sürdüreceğiz. İttifakımıza zarar vermemek adına iştişarelerimiz devam edecek. Sıkıntıları aşma noktasında sizin desteğinize ve görüşlerinize ihtiyacımız var. Bir ağabey olarak bize yön vermeye ihtiyacımız var. Geçmişte hatalar yapılmış olabilir. Önümüze bakacağız. Devam eden tüm projeler bizim görev sürecimizde bitirilecek. “,dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.