Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Demirtaş’ın dikkat çeken 15 Temmuz mesajı

Demirtaş’ın dikkat çeken 15 Temmuz mesajı
16 Temmuz 2021 - 5:13

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolasıyla mesaj yayımladı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Türk tarihi milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla doludur. Beşinci yıl dönümünü onur ve gururla andığımız 15 Temmuz da bu destanlardan bir tanesidir.

Aziz milletimiz, iradesini gasp etmek isteyen, özgürlüğüne, bağımsızlığına kast etmek isteyen hain FETÖ’ye karşı şerefli bir mücadele vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, darbeye karşı durma çağrısı yapmasının ardından ülkemizin dört bir köşesinde genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle milli birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla gece boyunca tankın, tüfeğin, topun, uçağın, helikopterin karşısına imanıyla, inancıyla karşı duran milletimiz, darbe teşebbüsünde bulunanların heveslerini kursağında bırakmış, milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimize, demokrasimize ve devletimize sahip çıkmıştır. 

Milletimizin bu kararlılığı ve milli iradeye sahip çıkabilme becerisi, devletin en ücra köşelerine nüfuz eden bu çeteye, tarihi bir ders verirken, aynı zamanda içeriden ve dışarıdan gelebilecek her türlü tehdidi de her daim bertaraf edebilecek güçte olduğunu göstermiştir. Vatan söz konusu olunca gözünü karartan milletimiz, Allah’ın inayeti ve yardımıyla her zorluğun üstesinden gelmeyi bilmiştir. Anlatmakla gurur duyduğumuz, Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızdan; Mehmet Çavuşların, Şerife Bacıların, Nezahat Onbaşıların, Çanakkale’nin kahraman yiğidi; Seyit Onbaşıların taşımış olduğu o ruhun hala devam ettiği 15 Temmuz günü de açık bir şekilde görülmüştür.

Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yâd edecek, aziz milletimizin iradesine kast eden bu alçak girişimi hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Tüm dünya şunu bilmelidir ki; büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuzda olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti; hedefleri doğrultusunda, bağımsız bir şekilde, aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün beşinci  yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, milli irademize sahip çıkan aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.