Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Çok sinirli bir şekilde şikayetçi oldular!

Çok sinirli bir şekilde şikayetçi oldular!
11 Şubat 2022 - 19:50

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kdz. Ereğli Şubesi yöneticileri; Samsun’da Milli Mücadele’nin sembollerinden Onur Anıtı’na düzenlenen çirkin saldırının failleri hakkında Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yeliz Özakın Armağan, Samsun’da Onur Anıtı’na düzenlenen çirkin saldırıya yönelik yaptığı basın açıklamasında; “Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar bilsinler, BİZ BURADAYIZ! Kuvayı Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan’da, “Gökte yıldız, denizde kum tükenir. Mustafa Kemal’ler tükenmez”dedi.

Anıt Park’ta bulunan Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapan ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yeliz Özakın Armağan, şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle Demokrasinin olmazsa olmazı Laikliğe ve Atatürk’ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz.

Bu saldırıların beyinleri yıkanmış kiralik faillerinin; “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupları, alternatif tarih yazıcılığına soyunmuş sözde akademisyenleri, 21. yüzyılda saltanat ve hilafet özlemiyle yanıp tutuşan üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerini baş tacı eden kimi bildik çevrelerden cesaret buldukları ortadadır. Öte yandan; Mobese kameraları lle her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı’na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği (!) de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır.

Atatürkçü Düşünce Derneği; bütün bu alçak saldırıları olduğu gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın simge şehri, Atatürk’ün kutlu yolculuğunun ilk adımı, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış SAMSUNUMUZ’un ONUR ANITI’na kasteden bu son İHANETİ de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görevi saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar bilsinler, BİZ BURADAYIZ! Kuvayı Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan’da, “Gökte yıldız, denizde kum tükenir. Mustafa Kemal’ler tükenmez.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.