Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Çiğer, “İftardan sonra bekliyoruz”

Çiğer, “İftardan sonra bekliyoruz”
06 Mayıs 2020 - 23:24

Ereğli ilçesinde KIZILAY tarafında kan bağışı kampanyası düzenlendiği bildirildi.

Çarşı Merkezinde İş Bankası önünde iftardan sonra kan bağışlarının kabul edileceği ve vatandaşların kan bağışı kampanyasına destek vermesi istendi. Zonguldak Kızılay Kan merkezi ve Ereğli Kızılay Şube başkanlığı tarafından düzenlenen kan bağışı İş Bankası önünde devam ediyor.

Çarşamba (BUGÜN) ve Cuma günü devam edecek olan kampanyaya destek verilmesi istendi. 

İftardan sonra k an bağışlarının kan bağışlarının kabul edildiğini ifade eden Kızılay Kan Merkezi Doktorlarından Murat Babalık” Bilindiği üzere Ramazan ayında kan bağışlarında oldukça düşüş yaşanıyor. Kan stoklarımızda da sıkıntı yaşanıyor. Bu nedenle Ereğli ilçemizde bu akşam ve Cuma günü iftardan sonra düzenlenen kan bağışı kampanyamıza halkımızdan destek vermesini istiyoruz” dedi. 

Düzenlenen kan bağışı kampanyası ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Kızılay olarak her zaman yardıma hazır olduklarını ancak bu yarımlar sırasında azalan kan stoklarına katkı vermek amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ifade etti. Ciğer açıklamasında “Kızılay olarak Koronavirüs ile ilgili sıkıntılı günler yaşayan ülkemiz ve ilçemizde, yaptığımız yardımlarla halkımızın ve vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar Ramazan kolisi, nakdi yardım, ekmek ve pide dağıtımı ile evlerinden çıkmayan çocuklarımız için hediyelerimizin dağıtımını yaptık. Bunları yaparken diğer yandan da Ramazan ayında azalan kan stoklarının ihtiyacı olan kan bağış kampanyalarımıza da devam ediyoruz. Bu akşam ve Cuma akşamı iftardan hemen sonra Kızılay ekibimiz kan bağışı için İş Bankası önünde bağışları kabul ediyor ve edecek. Halkımızın bu konuda kan bağışı kampanyamıza destek vermesini istiyor ve diliyoruz. Unutmasınlar ki kan bağışında harcanan 15 dakika başkasının ömrüne ömür oluyor” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.