Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ciğer, “Aralıksız desteklerimizi yapıyoruz”

Ciğer, “Aralıksız desteklerimizi yapıyoruz”
20 Nisan 2020 - 15:43

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlara Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla yardımları sürdürdüklerini bildirdi.

Ciğer, yazılı açıklamasında Türk Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi olarak Kızılay Yönetimi ve gönüllüleriyle  birlikte ülkemizin zor günler geçirdiği bu zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak destek olmaya çalıştıklarını belirtti.

Ciğer şunları kaydetti:

“Türk Kızılay’ımız karantina bölgesindeki vatandaşlarımıza nakdi yardım başta olmak üzere 550 aileye gıda, 400 hijyen kolisi,182 aileye nakit yardımı,8 koli kıyma ve kavurma, 850 çocuğumuza çocuk paketi desteği sağladık. Sokak hayvanlarımız için (kedi, köpek, kuş) 240 kilogram mama ve yem dağıtımı yaptık. Ayrıca sokağa çıkma yasağı olan günlerde yaklaşık 8000 ekmek dağıttık. Kızılay olarak 168 No’lu telefondan yardım isteyen tüm vatandaşlarımızın isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz, hizmetlerimiz devam ediyor.”

Ramazan ayının başlamasına kısa bir zaman kala, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere yiyecek- içecek her türlü yardımı, hayırseverlerden, kurumlardan ve kuruluşlardan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere beklediklerini dile getiren Şube Başkanı Ciğer, “bu zor günleri birlikte aşacağız,”  dedi.

Kızılay Şube Başkanı, bu zor süreçte ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olan kurum, kişi ve hayırseverlere, çalışmalara katılan Kızılay gönüllüleri ve Kızılay yönetimine teşekkür etti.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.