Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Bozkurt, “işten çıkarmaya karşıyız”

Bozkurt, “işten çıkarmaya karşıyız”
03 Temmuz 2021 - 0:11

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Karadeniz Ereğli Belediyesinde işten çıkarmalar olduğunu öne sürerek,  Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı eleştirdi.

Bozkurt, seçim sürecinde söylenen sözleri hatırlattı.

Yazılı açıklama yapan Bozkurt, son günlerde Ereğli Belediyesi’nde işten çıkarma olaylarının meydana geldiğini söyledi. Bozkurt, Posbıyık’ın “ben Belediyeden işçi çıkaracak kadar vicdansız bir adam mıyım” sözünü hatırlattı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” sözüne de atıfta bulunan Bozkurt, şunları kaydetti:

“ADALETSİZLİĞE BİR AN ÖNCE SON VERMESİNİ BEKLİYORUZ”
“Kdz. Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde çalışan emekçi vatandaşlarımızın ücretsiz izne ayrılması ve akabinde işlerine son verileceği yönündeki süreci endişe içerisinde takip ediyoruz. Sayın Başkana, ekmekle oynamanın ne kadar büyük bir günah olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu vatandaşlarımızın, eğer yüz kızartıcı bir suç işlemedilerse; işten çıkarılma gerekçeleri kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Hiçbir zaman tasvip etmediğimiz işten çıkarma girişimlerinin özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde gerçekleşmesi ayrı bir handikaptır.
Aileleriyle birlikte belli bir kitleyi oluşturan bu vatandaşlarımızın işten çıkarılmaları, bir takım ailevi sorunlarla birlikte ekonomik sıkıntıları ve çaresizliği de beraberinde getirecektir. Bizim temennimiz bir an önce işten çıkarmalara, bu haksızlığa ve hukuksuzluğa son verilmesidir. Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’ı aklıselime davet ederken, kendisinin ve genel başkanının seçim öncesi verdikleri sözlerini bir kez daha hatırlatıyor; verdiği karardan dönerek bu hukuksuzluğa ve adaletsizliğe bir an önce son vermesini bekliyoruz.
AK Parti olarak, Kdz. Ereğli’de haksız yere işten çıkarılan bütün vatandaşlarımızın hukuk mücadelelerinde yanlarında olacağız. Başta meclis grubumuz olmak üzere, üzerimize düşeni yapacağız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.