Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Başkan Tekin’den kutlama ve davet

Başkan Tekin’den kutlama ve davet
30 Ağustos 2021 - 15:30

FENER ALAYI VE HALK KONSERİNE DAVET
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yılını büyük bir coşku ile kutlayacaklarını ifade ederek tüm Alaplı halkını Fener Alayı, Halk Konseri ve Karadeniz ve Ege yöresel oyunlarının da içinde yer aldığı folklor gösterilerine davet ettiklerini ifade etti.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 30 Ağustos Pazartesi günü düzenlenecek olan Fener Alayı ve yerel sanatçıların yer alacağı halk konserinin yanı sıra Karadeniz ve Ege yöresel oyunlarının da içinde yer aldığı folklor gösterilerine tüm Alaplı halkını davet ettiklerini söyledi.
Başkan Tekin, “Büyük Taarruz’un 99’uncu yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamak istediklerini ifade ederek, ‘30 Ağustos akşamı saat 19.00’da 690 Evler Pazaryerinden başlayacak ve Sahil Park’ta sona erecek olan fener alayı yürüyüşümüz olacak. Ardından saat 20.00’da yerel sanatçılarımız Sena Uludağ ve Serkan Arslan’ın sahne alacakları mini bir konser düzenleyeceğiz. Bunların yanı sıra Düzce’den ilçemize gelecek olan bir ekip tarafından Karadeniz ve Ege yöresel oyunlarının da içinde yer aldığı folklor gösterileri sunulacak. Her yıl 30 Ağustos’ta yaptığımız gibi bu yıl da etkinliklerimiz 690 Evler Pazaryerinden başlayacak ve Sahil Park’ta sona erecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bağımsızlığımızın temeli olan 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu 7’den 77’ye tüm halkımızı birlikte kutlamak için fener alayı ve Zafer Bayramı Halk konserine davet ediyorum’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.