Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Başkan Posbıyık’ın talimatıyla sevindirildi

Başkan Posbıyık’ın talimatıyla sevindirildi
08 Eylül 2021 - 13:20

Ereğli Belediyesi tarafından 600 öğrencinin kırtasiye ihtiyaçları karşılandı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde kentteki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu. Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi velilere Cumhuriyet Halk Evi’nde okul çantalarının dağıtımına başladıklarını söyledi. Pandemi döneminde sosyal yardımları artırdıklarını belirten Bulak, şunları kaydetti:
“Ülkemizi ve dünyayı etkileyen korona pandemisinden buyana Kdz. Ereğli Belediyesi olarak Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatıyla sosyal yardımlarımıza devam ediyoruz. Bilindiği üzere maske ve dezenfektan ürettik, halkımıza dağıttık. Gıda kolisi yardımlarında bulunduk. Sıcak yemek dağıttık. Geçtiğimiz hafta sonu da 200 çocuğumuzu sevindirerek sünnetlerini yaptık ve şölen düzenledik. Yine başkanımızın talimatıyla ihtiyaç sahibi 600 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Okul çantalarının dağıtımına başladık.”
İlköğretim okullarında ve lisede eğitim gören 600 öğrenci için hazırlanan çantaların içerisinde defter, kalem, silgi, bant, cetvel, kaplık, kuru, sulu ve pastel boya yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.