Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Başkan Demiştaş, yine çok güzel şölen düzenledi

Başkan Demiştaş, yine çok güzel şölen düzenledi
21 Ağustos 2021 - 23:01

Gülüç belde belediyesince geleneksel hale getirilen ‘Toplu sünnet şöleninin’ 7’inci gerçekleştirildi.

Gülüç Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yapılan şölende Kuran okundu, sünnet olacak 41 çocuk için dua edildi. Hediye taktimi ve yiyecek ikramında bulunuldu. Robot kostümü giydirilen iki animatör, çalan müzik eşliğinde çocukları eğlendirdi.

Kaymamak Çorumluoğlu’nun konuşması
Törenin protokol konuşmalarında ise Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, sünnet olacak çocuklara hayırlı bir hayat yaşamalarını diledi. Aileleri de tebrik eden Çorumluoğlu şöyle dedi:
“Bugün çocuk yarın delikanlı olacak 41 çocuğun güzel günlerinde beraberim. Onların, bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk, esenlik diliyorum. İnşallah memleketimize, ülkemize, insanlığı, İslam alemine faydalı evlatlar olarak yetişecekler. Bizim bıraktığımız görevleri bu değerli çocuklarımız alacaklar. Bu çocuklarımızı yetiştiren ve bundan sonra da yine üzerlerine titreyecek kıymetli anne ve babalarını tebrik ediyorum. İnşallah mutlu ve huzurlu bir yaşantı sürersiniz.”

Tesisin güzelliğine değindi…
Konuşmasında Gülüç Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne ayrı parantez açan Çorumluoğlu, şöyle devam etti:
“Uzun süredir inşaatını takip ettiğim ancak kovid sebebi ile açılışını yapamadığımız bu güzel tesisi, bu vesile ile de ziyaret etmiş oldum. Gülüç Belediye Başkanımızı, çalışma arkadaşları meclis üyelerini tebrik ediyorum. Ereğli’ye değer katacak güzel bir tesis olmuş. Gülüç ve Ereğli halkı ile çevre beldelere hizmet edecek bir tesis olmuş.”

Demirtaş: Eğitimde, sağlıkta hep onların yanlarında olacağız
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu’da, yaptıkları konuşmalarda, sünnet olacak çocuklar ile onların ailelerini tebrik ettiklerini söyledi. Şölenin ev sahibi Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş ise çocukların diğer yaşantılarına a katkı sağlayacakları ifade etti. Demirtaş şunları kaydetti:
“41 çocuğuma 41 kere maşallah diyoruz. Bugün, sizle birlikte bu gururu yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi yalnız bırakmayan Gülüç halkına, çocuklarımızın anne-babalarına teşekkür ediyorum. Kaymakamım, milletvekillerim, siyasiler ile birlikte size yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bu çocuklar bugünün geçleri yarının büyükleridir. Bu vatana her noktada hizmet edecek bireylerdir. Eğitimde, sağlıkta hep onların yanlarında olacağız. Bize, bu şölende yardım eden hayırseverlerimiz oldu. Onlardan da Allah razı olsun.”  
Şölenin eğlence bölümleri, konuşmaların ardından devam etti. Öte yandan, şölene katkı saylayan kurumlara plaket verildi. Şölene siyasiler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.