Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Başkan Andiç, sessiz kalmadı, uyardı!

Başkan Andiç, sessiz kalmadı, uyardı!
04 Temmuz 2024 - 13:20

Ak Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Av.M. Mücahit Andiç, CHP Ereğli İlçe başkanı Ali Kocamanoğlu’nun açıklamasına tepki gösterdi.

Andiç, “milyarlarca lira yatırımı ve hizmeti görmeye davet ediyoruz” sert çıktı.

Kocamanoğlu’nun açıklamasına sessiz kalmayan Andiç, şunları dikkat çekti;

“Dün bazı internet sitelerinde Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı tarafından yayınlanan, toplumu yanıltmaya yönelik manipülatif beyanlara karşı açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Çaylıoğlu- Armutlucuma bölgesinde yapımı devam eden yaya köprüsü temmuz ayı sonuna kadar bitirilecektir. Yaya köprüsünün tamamlanması akabinde araç geçişleri için diğer köprü Ağustos ayı sonunda inşallah tamamlanarak hizmete girecektir. Bölgemiz her dönem hizmet almıştır ve almaya da devam etmektedir. Sadece son üç yılda bölgemize vatandaşlarımızın refahı için 10.000 m2 parke , 12.000 metre kanalizasyon borusu ve foseptik kuyuları, yenilenen su hatları ve depoları , beton yollar istinat duvarları , kilometrelerce uzunluğunda sıcak asfalt dökülmüştür. Yine Düzpelitte köprü yapımı devam etmektedir.

Kurban bayramı akabinde bölgede oluşan yoğunluktan ve il özel idaresi bünyesinde bulunan araçların arızalanması neticesinde çöplerin toplanması hususunda bir kaç günlük aksamalar meydana gelmiştir. Ancak bu aksaklık en kısa sürede giderilecektir.

Armutlucuma- Çaylıoğlu bölgesi dün olduğu gibi bugünde gözbebeğimizdir. Bölgede yapılan hizmetlerin yanısıra turizm yatırımları devam etmektedir. Yine Ereğli – Devrek karayolumuzun son 5.5 kilometrelik kısmı kalmış , en kısa sürede tamamlanacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi bölgede devam eden projeleri sanki yokmuş gibi söylemde bulunarak mevcut durumu manipüle etmiştir.

Devletimiz tarafından yapımı devam eden projelerimizi yokmuş gibi anlatacaklarına, Kdz. Ereğli İlçe Merkezinde 10 yıldır kataloglarda kalan projeleri sorgulamalarını kendilerine tavsiye ederiz. İlla açıklama yapmak istiyorlarsa kent meydanı projesinin yapılacağı otopark olarak kullanılan alana kendilerini davet ediyoruz. İlçe merkezine bir çivi dahi çakamayan zihniyetin , ilçemize (köylerimiz ve beldelerimiz dahil ) yapılan milyarlarca lira yatırımı ve hizmeti görmeye davet ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.