Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Alkışlar Atatürk Düşünce Derneği’ne…

Alkışlar Atatürk Düşünce Derneği’ne…
13 Kasım 2020 - 1:41

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz Ereğli Şubesi uzaktan Eğitime destekte bulundu.

Ereğli’de çok anlamlı yardımlarını gerçekleştiren Kdz Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği, uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayarı olmayan çocuklara tablet hediye etti.

Bu yıl Ereğli’de örnek bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak adından söz ettirmeyi başaran Atatürk Düşünce Derneği Ereğli Şubesi, bugün yine yüzleri güldürdü.

Bugün yapılan tablet Yardımı hakkında Dernek başkanı Yusuf Aslan, “Bugün okulların ilk tatilinden önce de Eba Eğitimine tabletleri olmadığı için yeterince katılamayan öğrenciler için Derneğimiz Üyesi Hayırsever ve Eğitim için gecesini gündüzüne katan Ereğli için birçok hizmetleri bulunan Nurdan Oğuz hanımefendinin çocuklara hediye ettiği tabletleri geleceğimiz nesillere ulaştırdık. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ve izinde nesiller yetiştirmek için canla başla desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun yanında Yönetim Kurulu Üyelerinin titiz ve özverili çalışmaları ile her geçen gün çalışmaları ile göz dolduran güzide derneğimiz, dün İzmir depreminde eski bir Bursiyer öğrencilerinin talebi doğrultusunda battaniye, kırtasiye malzemeleri, çocuk oyuncakları ve çorap ve iç çamaşırları ile kişisel temizlik malzemeleri gönderdik.” dedi

Kdz Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği’nden yapılan açıklamaya göre,
Eğitim Seferberliğinde 2020/2021 Eğitim öğretim döneminde 33 Üniversitesi öğrencisine bir defaya mahsus 300 TL, 28 İlk Öğretim öğrencisine 250 TL lik eğitim ve öğrenim yardımı yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.