Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Alağöz, “Mutluyuz”

Alağöz, “Mutluyuz”
13 Temmuz 2020 - 18:18

Ak Parti Ereğli önceki dönem gençlik kolları başkanı ve parti sözcüsü Hüseyin Alagöz, Ayasofya kararında mutluluğunu paylaştı.

Ayasofya’nın açılması ile ilgili Alağöz şunları ifade etti;

“Bilindiği gibi Fatih Sultan Mehmet Han 1453 de İstanbul’u fethedip Ayasofya’yı camii yapmıştı. Maalesef Fatih’in emaneti ve Fethin sembolü olan Ayasofya 27.11.1934 tarihli karar ile müzeye çevrildi. Uzun zamandır Müslümanlar hasret ve özlemle Ayasofya’nın Camii olarak açılmasının hayallerini kurup dualar etti. Üstad Necip Fazıl Kısakürek bir konuşmasında Ayasofya ile ilgili “Gençler Bugün mü yarın mı bilmem ama fakat Ayasofya açılacak. Türk’ün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphesi olanlar Ayasofya’nın açılacağından da şüphe edebilir” sözlerini beyan ederken haklıydı. Evet biz bu vatandayız ve ilelebet de bu vatanda hüküm süreceğiz.
Bizler bugün Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte tarihe bir not daha düşüyoruz. Ayasofya İslam’ındır ve hep İslam’ın kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyor ve onunla aynı yolda yürümenin ne kadar gurur verici olduğunu bir kez daha anlıyoruz…Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan sayesinde tarihe bir not daha düştük…. “

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.