Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Başvurular başladı

Başvurular başladı
07 Mayıs 2021 - 18:36

Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 6’ncısını düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması için başvurular 7 Mayıs’ta başladı.

Öğrencilerin merakla beklediği yarışmaya başvurular 28 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek.

Erdemir, ürettiği çeliğin insan hayatındaki vazgeçilmez yerine sanat yoluyla dikkat çekmek vegençlerinsanat eğitimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nın 6’ncısını bu yıl gerçekleştiriyor.Erdemir’in yarım asırdan uzun bir süredir hayat verdiği çelik, bu yarışmayla genç yeteneklerin elinde yeniden şekillenerek sanat eserlerine dönüşecek.

Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması öğrencilerin yoğun ilgisi sebebiyle artık her yıl düzenlenecek

Erdemir’den yapılan açıklamaya göre,  Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencilerinin merakla beklediği yarışmaya bugüne kadar 500’e yakın öğrenci katılım gösterdi.Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle iki yılda bir düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması, öğrencilerin yoğun ilgi ve isteği üzerine bu yıldan itibaren her yıl gerçekleştirilecek. Ayrıca yarışma,bu yıl salgın nedeniyle iki aşamalı olarak yapılacak. İlk aşamada katılımcılar, maket olarak ya da dijitalortamda ürettikleri heykelin PDF formatındakifotoğrafları ile 28 Mayıs tarihine kadar yarışmaya başvuru yapabilecekler. Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan katılımcılar, Erdemir’in malzeme desteğiyleberaber projelerinin üretimini gerçekleştirecekler. İkinci aşamanın sonundadaeserlerini belirtilen adresegöndererek başvurularını tamamlayacaklar.

Genç yeteneklerin çelikten ürettikleri heykeller, her yıl olduğu gibi bu senede yarışma sonunda düzenlenecek sergilerle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yarışmaya,Türkiye’deki üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde lisans ve lisansüstü eğitimine devam eden heykel öğrencileri katılabilecek. 6. Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nınbirincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL ve üçüncüsüneise7 bin 500 TLpara ödülü verilecek.

Yarışmaya ilişkin detaylı bilgi ve başvuru formuna www.erdemir.com.trüzerinden ulaşılabiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.