Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Yalçın’dan “Teşvik için karar verilmeli” açıklaması

Yalçın’dan “Teşvik için karar verilmeli” açıklaması
150 okundu
01 Mayıs 2020 - 17:30

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)önceki dönem Başkanı Sertan Yalçın, bölge milletvekillerinin biraraya gelerek, Zonguldak’a sektörel teşvik verilmesi için girişimde bulunması için çağrı yaptı. 

Yalçın’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle; 

Zonguldak için sektörel teşvik şimdi değil ise ne zaman? Mart ayı başından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını ülkemizide etkisi altına almıştır. Bu süreçten ekonomik olarak en çok etkilenen şehirler karantina tedbirlerinin en sert uygulandığı 30 büyükşehir ve Zonguldak’tır. İlimiz 30 büyükşehir ile birlikte aynı tedbirlere mağruz kalmıştır. Fakat bizler ekonomik olarak büyükşehirler ile aynı yapıya ve güce sahip değiliz.

Dolayısı ile bu süreçte bir çok tüccar sanayici ve esnaf arkadaşımız bu krizi diğer 30 büyükşehirdeki tüccar sanayici ve esnaflardan daha ağır yaşamaktadır.

Zonguldak ekonomisi 30 büyükşehir ekonomisi kadar güçlü ve dinamik değidir. Bunun için Zonguldak ekonomisine daha fazla destek verilmesi gerekmektedir.

Bu süreçten sonra ekonomimizin tekrar güçlü hale getirebilmek ve yaralarımızı hızlı bir şekilde sarmak için bölgemde acil olarak Demir-Çelik, Tersaneler ve Kömür üretimine sektörel teşvik verilmelidir.

Tüm bölge milletvekillerimizin sektörel teşvik konusunda biraraya gelip gerekli çalışmaları biran önce başlatmaları bölgemiz ekonomisi açısından önem arz etmektedir.’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum