Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu, “iki ailede çıktı”

Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu, “iki ailede çıktı”
176 okundu
01 Nisan 2020 - 17:23

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli FM’de yapılan programda ilçe genelinde yaşanan virüs durumu hakkında önemli bilgiler verdi.

Bugün yapılan programda Çorumluoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sayıları açıklama hakkı Sağlık Bakanlığımızda var. Biz rakamlara çok fazla birşey söylemiyoruz. Rakamlardan da öte bu olayları da inceliyoruz. Bir kişiye bu virüs nasıl bulaştı, etrafındaki kişilere nasıl bulaştı, bunun da derinliğini inceliyoruz. Derinliğine incelemezseniz mücadeleniz eksik olur. Burada dikkat çeken husus şu 2 tane ailede çıktı. Muhtemelen bir tanesinde vardı diğer aile fertlerine de bulaştı. Bizim buradaki vakalar 2 aile üzerine toplandı. Bu hepimizin ailesine gelebilir. Burada en büyük risk taşıyanlardan birisi biziz” 

3-4 KİŞİ KAFA KAFAYA VERMİŞ SOHBET EDİYORLAR 

65 Yaş üstüne durdurup soruyoruz, nereye gidiyorsunuz? diyoruz. Sorma hakkımız var mı demokratik ülkede sorma hakkın yok ama şuan var. Biz tüm insanların sağlığından sorumluyuz. Ereğli’deki koronavirüs listesi atılıyor, her listeyi aldığımda ben bunun vebalini vicdan azabını çekiyorum. Biz idareciler ve beraber çalıştıklarımız tüm arkadaşlar olarak biz bu kadar sıkıntısını çekerken, vatandaşa bakıyorum, gayet rahat bir şekilde. Sanki çok büyük bir huzur varmış sıkıntı yokmuş gibi, 3-4 kişi kafa kafaya vermiş sohbet ediyorlar. 2 Hafta dikkat etmemiz gerekiyor. Biz bunun hakkından geleceğiz. Tüm dünya uygulamalarına baktık, başladı, yukarıya doğru çıktı, sonra da geriye doğru döndürülüyor. Amerika’da, İtalya’da, İspanya’da halen yükseliyor. 

“MÜSAMAHAMIZ YOK” 

Zerre kadar müsamahamız yok. Kurallara uymayanlara biz cezamızı yazacağız ve ödeteceğiz. Benim işten çıkardılar, işletmem kapandı diye bir şey yok, gidip evinde oturacaksın. Biz güçlü bir devletiz, bunu başaracağız. Mücadeleyi el birliği yapmamız gerekiyor. Taksilerimiz tek ve çift plaka uygulamasına geçildi.    

EREĞLİ’YE İSTANBUL’DAN BİN 100 KİŞİ GELDİ 

Kdz.Ereğli’ye İstanbul’dan bin 100 tane vatandaş gelmiş. Bu insanların çıktığını gördüğünüz anda bizlere bildirin dedik. Kimlikleri tespitli. Ekiplerimiz evlerinde bunları kontrol ediyor. Evinde yoksa ceza yazılıyor. Şehir dışında gelen vatandaşlarımız evlerinde otursunlar 14 gün. Oldukları bölgeye bulaştırmasınlar. 

B VE C PLANIMIZ VAR 

Devlet hastanesinin kapasitesi dolmadı. Kriz merkezi olarak devlet hastanesi belirledik. Randevu almayan hasta hastaneye alınmayacak. Devlet hastanesi dolarsa B ve C planımız hazır. Bir tane hastaneyi steril hastane olarak tutacağız çünkü o arkadaşlarımızı korona ile yormadan kalp krizi, beyin kanaması da geçirebilirsiniz, nereye gideceksiniz? Biz yönlendireceğiz. Bunlar şuanda aşama aşama kaydediliyor. 3 Tane de öğrenci yurdumuz hazır. Karantina sıkıntımız olursa 3 KYK yurdumuzu hazırladık.   

SAĞLIK ÇALIŞANLARI KAMU MİSAFİRLERHANELERİNDE 

Devlet hastanesinde çalışan personelimizin isteyenleri kamu misafirlerimize aldık. Evlerinden kopardık, isteyenleri. Ülkemizde de hemşire ve doktorlarda da pozitif vakalar oluyor. Şuan için bizim sağlık personelimizden çıkan yok ama gözetim altında olan var.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum